Elon Musk, fiziksel engelli Twitter çalışanıyla alay ettikten sonra özür diledi

twitter CEO Elon Musk şirket tarafından kovulup kovulmadığından emin olmayan fiziksel engelli bir çalışanla herkesin önünde alay ettikten sonra özür diledi.

Haraldur Thorleifssonkim geçer”Halli” ve kas distrofisi var, şirketin İK departmanından bir yanıt alamadığı için mikro blog platformunda hala istihdam edilip edilmediğinin belirsiz olduğunu tweetledi.

Böylece Musk, platformda bir çalışanın çıkış röportajını yaptı ve bu röportaj viral oldu ve birçok kişi Twitter CEO’sunun tavrını kaba ve saygısız buldu.

Musk ayrıca, “gerçek şu ki, (bağımsız olarak zengin olan) bu adam gerçek bir iş yapmadı, mazereti olarak daktilo yazmasına engel olan bir engeli olduğunu iddia etti, ancak aynı zamanda bir fırtına gibi tweet atıyordu. Söyleyemem. Buna büyük saygım var” dedi.

Ancak Çarşamba günü teknoloji milyarderi, Halli ile “bana söylenenle neyin gerçek olduğunu anlamak” için görüntülü görüşme yaptığını iddia etti ve “insanlarla konuşmanın tweet yoluyla iletişim kurmaktan daha iyi” olduğundan bahsetti.

Durumu yanlış anladığı için Halli’den ayrıca özür diledi ve “Bana söylenenlerin yanlış veya bazı durumlarda doğru, ancak anlamlı olmayan şeylere dayandığını. Twitter’da kalmayı düşünüyor” dedi.

GN Ödülleri

FacebooktwitterLinkedin
genel-9