Anlaşmazlık Clyde botu

İllüstrasyon: Anlaşmazlık

Discord, yapay zeka için yeni değil, ancak en son sürümünde kesinlikle ona olan bağlılığı hakkında bir açıklama yapıyor. Blog yazısı. Şirket, sohbet uygulamasını “arkadaşlarla yapay zeka için yer” ilan etti. Gerçekten de, en sevdiğiniz çevrimiçi arkadaşlarınızla bir sohbete görünüşte duyarlı bir AI sohbet robotu getirmek istiyorsanız, bunu yapabilirsiniz – bu, önümüzdeki hafta başlayacak olan herkese açık bir deneyin parçası.

Discord, yapay zekanın geleceğine yönelik vizyonunu, halihazırda yapay zeka ile aşılanmış denetleme ve sunucularda kullanım için Midjourney görüntü oluşturucu sunan sohbet uygulamasında ortaya koydu. Yakında çıkacak diğerlerinden daha grup dostu bir deneyim sunacağını umduğu tam bir AI chatbot ile iyileştirilmiş bir AutoMod da dahil olmak üzere, gelişmiş AI yeteneklerini bugün sunuculara sunmaya başlayacak. Ayrıca, gelecekteki güncellemeler için üzerinde çalıştıkları şeylerden bazılarını da alay etti.

Discord, OpenAI’yi sohbete getiriyor

Perşembe günü Discord, büyük bir dil modeli AI sohbet robotunu doğrudan Discord sohbetine dahil eden “ücretsiz, halka açık bir deney” duyurdu. Chatbot, ChatGPT yaratıcısı OpenAI’nin izniyle geliyor ve kullanıcıların bire bir Soru-Cevap formatıyla sınırlı olmak yerine üretken yapay zekanın sohbeti yönlendirmek için nasıl kullanılabileceğini vurgulayarak “yapay zekanın arkadaşlarla keyfini çıkarmasına” olanak tanıyacak.

Discord, büyük dil modeli chatbot’ları çevreleyen abartıya atlamak için en son büyük çevrimiçi platformdur. OpenAI API’sini yayınladı Geçen hafta, AI çoğunluğuna atlamak için hızlı, nispeten ucuz bir yol arayan herhangi bir şirket için tek durak noktası olarak kendini lanse etti. Bu API sayesinde, diğer platformlar gibi Salesforce’a ait Slack Ve Snapchat ayrıca sınırlı yapay zeka sohbet robotlarını platformlarına entegre ettiler. sahip olan Microsoft’u da unutmayalım. OpenAI’nin teknolojisini Bing sohbet botuna dahil etti ve Windows 11 görev çubuğu.

Basına sunum sırasında şirket, desteklenen sunuculardaki Discord kullanıcılarının sohbete @Clyde – Discord’un maskotlarından birinin adı – yazarak bir AI sohbet botunu nasıl çağırabileceğini gösterdi. Chatbot, örneğin Tokyo, Japonya’da kullanıcılara saati söyleyebilir veya “bir kuş evi nasıl yapılır” adımlarını listeleyebilir.

Ayrıca geç kaldığınızda ve kendinize bir şaka bulamayacak kadar yorgun olduğunuzda acil anlar için komik bir GIF bulma işini yapay zekaya yaptırabilirsiniz. Discord’un Mühendislikten Sorumlu Başkan Yardımcısı Prachi Gupta’ya göre, Clyde botu önümüzdeki hafta tüm kullanıcılara sunulacak.

Test edilmeden, AI’nın basit soru ve cevapların ötesinde herhangi bir yanıt oluşturup oluşturamayacağı belli değil. Discord CEO’su Jason Citron, bu yapay zekanın “güvenli, pozitif bir ortamda” var olmasını istediğini söyledi. Bing gibi diğer ChatGPT tabanlı ürünlerin örneklerini bulmak için uzaklara bakmanıza gerek yok. kendini kadın düşmanı ilan eden Andrew Tate’in fikirlerini kopyalıyor.

Discord yaptığı açıklamada, yapay zekanın düşünülmüş istemler üretmesini sınırlamadığını ve şirketin “öğrenip yineleyebilmesi” için yalnızca sınırlı sayıda sunucuda başladığını söyledi. Zaman Discord’un kitlesel ölçekte kullanılan LLM’lerin en kötü yönlerinden kaçınmayı ne kadar etkili bir şekilde başardığını anlatacağız.

Discord’un yardımcı AutoMod AI’sı

Hayatla ve mutluluk arayışıyla o kadar meşgul olduğunuzda, arkadaşlarınızın hafta boyunca ne hakkında sohbet ettiğini kaçırdığınız zamanlar için, Discord iki yardımcı modlama ve özetleme botu sunuyor. İlki, moderatörler uzaktayken bir Discord sunucusundaki kötü sohbetleri devre dışı bırakmayı kolaylaştıracak genişletilmiş bir AutoMod AI. AutoMod AI Discord için yeni değil, ancak artık okul öncesi çocukların “lazımlık konuşması” dediği şeyi seçmek için daha geniş bir dil modeli kullanıyor. Tabii ki, bu lazımlık konuşması nefret dolu bir hal alırsa, öncül, AutoMod’un sunucuya çarptığı anda sizi uyaracak kadar bağlamı anlayacağıdır.

Discord'un AutoMod AI'sının ekran görüntüsü

Sunucunuza her zaman göz kulak olamıyor musunuz? Discord, berbat sohbetleri dışarıda tutmanıza yardımcı olması için yapay zekayı kullanmak istiyor.
resim: Anlaşmazlık

Çevrimiçi arkadaşlarınızın buluşmak için bir randevuya karar vermesi ve sizin tamamen habersiz olmanızdan daha kötü bir şey olamaz. Discord’un Konuşma Özetleri özelliği, bazı dijital FOMO’larda yardımcı olacaktır. Konuşma Özetleri benzer mesajları bir araya toplar, böylece siz dışarıdayken neler olup bittiğini ve kimin neye güldüğünü çabucak anlayabilirsiniz. Ancak, çalışması için sunucu sahibi tarafından etkinleştirilmesi gerekir. Not konularını nasıl belirleyeceği belli değil. En azından, yapay zeka tarafından yapılmış notları takip etmek, arkadaşlar arasındaki uzun bir sohbeti manuel olarak kaydırmaktan ve bir katili ileri geri kaçırdığınızı fark etmekten muhtemelen daha kolay olacaktır.

AutoMod AI, belirli sunucularda bir deney olarak bugün piyasaya sürülürken, Konuşma Özetleri önümüzdeki haftadan itibaren sınırlı kapasitelerde kullanıma sunulacak.

Discord’un planlanan AI özellikleri

Discord ayrıca, arka planda üzerinde çalıştığı AI ile aşılanmış özellikleri göstermek için bloguna da gitti. İlki Avatar Remix olarak adlandırılıyor ve memleri göz açıp kapayıncaya kadar ya da adeta bir fare tıklamasıyla dışarı atmayı hızlandıracak. Avatar Remix, bir kullanıcının avatarını alacak ve siz yapay zekaya bir isim sorduğunuzda varlıklar ekleyecektir. Örneğin, arkadaşınızı kuşlara olan takıntısı konusunda kızdırmak istiyorsanız, uygulamaya avatarının her yerine kargalar eklemesi talimatını vermek için bir eğik çizgi komutu yazabilir, ardından AI’nın ne pişirdiğini görebilirsiniz. Bu özellik açık kaynaktır; meraklı geliştiriciler, üzerinde oynamak için şimdi GitHub kodunu alabilirler.

Şimdiye kadar, Millennial geçmişinin internette geçirdiğim en çılgın gecelerinden bazıları, Yahoo! Sohbet. Discord’un AI prototipli Beyaz Tahtası benzer bir konsept gibi geliyor. Şirket, sohbette diğer kişilerle işbirliği yapabileceğiniz “paylaşılan bir görsel alan” keşfettiğini söyledi. Başlamanıza yardımcı olmak için yapay zeka destekli bir metinden görüntü oluşturucu içerecektir, bu nedenle Millennial’ın parlak günlerinin Microsoft Paint UI’sine tam olarak benzemez. Bu özellik henüz mevcut değil, ancak Discord üzerinde çalıştığını söylüyor.

AI inkübasyonu

Discord’un platform ekosisteminden sorumlu Başkan Yardımcısı Anjney Midha ayrıca, 30 milyondan fazla kullanıcıya sahip 3 milyon Discord sunucusunun yukarıda belirtilenler gibi üçüncü taraf AI tabanlı uygulamalarla zaten uğraştığını söyledi. AI sanat üreteci, Midjourney ve AI çalışma arkadaşı Juni. Midjourney’in kendisi, ücretsiz görüntüler oluşturmak için botu kullanan 13 milyon üye nedeniyle Discord’daki en büyük sunucudur.

Midjourney CEO’su David Holz da projesini topluluk merkezli bir girişim olarak kurmaya çalıştı. Kendi adını taşıyan bağımsız araştırma laboratuvarı, kullanıcıların belirli sayıda istemden sonra ödeme yapmasını gerektirse de, bu fonların ışıkları açık tutmak ve sunucuları çalışır durumda tutmak için kullanıldığını söyledi. Birkaç kişi Midjourney’i “profesyonel olarak” kullanırken, bunun çoğunlukla “ruh hali panoları” ve benzerlerini yapmak için olduğunu da sözlerine ekledi.

Bu iddiaya rağmen, para kazanmak için Midjourney’i kullanmaya çalışan bazı ünlü kullanıcılar oldu. New York merkezli bir sanatçı olan Kris Kashtanova, uzun bir hak mücadelesine yakalandı. başlangıçta telif hakkı alındı Midjourney kullanılarak yapılan grafik romanlarında. ABD Telif Hakkı Bürosu, başvurularını başlangıçta onayladı, ancak kısa bir süre önce geri döndü ve çizgi romandaki AI tarafından oluşturulan sanatın telif hakkını iptal etti. Kashtanova daha önce Midjourney’in bir avukat bulmalarına yardımcı oldu Telif Hakkı Bürosu’nun kararına itiraz etmek.

AI tartışmasından bağımsız olarak Discord, AI gelişimi için bir etkin nokta olmaya çalışıyor. Şirket, daha fazla şirketi sohbet platformunda yapay zeka teknolojisi oluşturmaya teşvik etmek için mevcut platformunu genişlettiğini söyledi. 5 milyon dolarlık ekosistem fonu bir “AI inkübatörü” kurarak. Midha, geliştiricilerin nakit hibelere ek olarak Discord geliştirme ekiplerine ve platform özelliklerine erken erişime sahip olduklarını söyledi.

Güncelleme 9/3/2020, 14:54 ET:

Bu gönderi, başlangıçta Discord’un AI sohbet botunun bugün başladığını söyledi. Aslında önümüzdeki hafta başlıyor. Ayrıca Anthropic’in Claude chatbot’unun lansman tarihini de yanlış tanıttı.genel-7