Buna göre Wall Street Gazetesiiki eski Apple yöneticileri, Humane adında bir başlangıç ​​şirketi kurdu. Imran Chaudhri ve Bethany Bongiorno, bu baharda yapay zeka tabanlı yeni bir tüketici ürünü piyasaya sürmesi beklenen şirketi kurdu. Humane üçüncü bir finansman turunu tamamladı bu, ilk iki turda 130 milyon dolar topladıktan sonra firmaya 100 milyon dolar kazandırdı.
Humane ayrıca ChatGPT yaratıcısı OpenAI ve Microsoft gibi birkaç önemli ortağa sahiptir. İkincisi, OpenAI’de büyük bir yatırımcı ve ChatGPT’yi Bing’e entegre etmek, arama motorunun aktif günlük kullanıcı sayısını şimdiden 100 milyona çıkardı.
Humane’in ne tür bir ürün üzerinde çalıştığı belli değil. Ancak bu cihazın giyilebilir bir cihaz olacağı izlenimi veren bazı patentler yayınlandı. bu Günlük cihazın, kullanıcıların etkileşimde bulunabileceği bir ekranı (muhtemelen elinizde) yansıtabileceğini söylüyor. Ancak, John Gruber Cesur Ateş Topu Humane’den 2021 yatırımcı sunum sunumunun düşük çözünürlüklü bir kopyasını paylaşıyor ve bahsedilen cihaz (bu baharda çıkacak olanla aynı olmayabilir), görüntüleri (fotoğraflar ve videolar) buluta kaydeden, her zaman açık olan yapay zekaya bağlı bir kameradır. .

Belirtildiği gibi satış konuşması düşük çözünürlüklüdür ancak cihazın “Bu ne tür bir araba?” kamera bir otomobile doğrultulmuş halde. Cihazın satış konuşmasına göre cevaplayabileceği diğer sorular arasında “Bu hangi bina?” “Bu karıma uyar mı?” “Bugün ne kadar yedim?” ve “Bu Amazon’da ne kadar?” Gruber, kendisine Apple’ın Humane’de hisse almak veya satın almakla ilgilenmediğinin söylendiğini söylüyor.

Satış konuşmasına göre cihaz, “bir zamanlar akıllı telefon gerektiren ve artık görme destekli bağlam farkındalığının yardımıyla daha hızlı, daha basit ve daha akıcı olan mikro işlemleri” devralabilir. Cihazın çalışması için bir akıllı telefona ihtiyaç duyup duymayacağı bilinmiyor. Kamera akışı, akıllı telefon uygulamaları aracılığıyla yayınlanan canlı akışları geliştirmek için kullanılabilir ve verilen örnekler Instagram ve Snapchat’tir.

OpenAI’nin şirkete dahil olduğunu düşünürsek, ChatGPT’nin bu ürünle bir şekilde ilgileneceğine bahse girebilirsiniz.

Bay Chaudhri, bir zamanlar Apple’ın şirketin insan arayüzü ekibinin eski tasarım direktörüydü. Bu ekip, Apple cihazlarının kullanıcı deneyimlerine odaklanmaktadır. Bayan Bongiorno, Apple’ın işletim sisteminin direktörüydü. Başka bir Humane çalışanı olan Patrick Gates, Apple’da eski bir kıdemli mühendislik direktörüdür.

Böyle bir cihazın iPhone’un yerini alıp almayacağı, hatta onu değiştirip değiştiremeyeceğini şu anda hakkında düşünmek için biraz erken, hakkında sınırlı bilgi var. Bununla birlikte, AR destekli Apple Gözlüklerinin (yakında çıkacak olan AR/VR Reality Pro kulaklığı değil) uzun süredir iPhone’un olası bir halefi olduğu düşünüldüğünde, bu cihazın aynı kalıptan yaratıldığı görülüyor.telefon-1