2022 Girls Go Circular raporuna göre, AB’deki bilim, teknoloji, mühendislik ve matematik (STEM) mezunlarının yalnızca %34’ü kadındır.

Bu erken dengesizliğin bir domino etkisi var, bu nedenle teknoloji sektöründe erkeklerden çok daha az kadın olması şaşırtıcı değil. bir rapor Avrupa İnovasyon Konseyi bir dizi endişe verici faktör belirledi.

Avrupa girişim ekosistemi, liderlik pozisyonlarında ve mühendislik ekiplerinde çeşitlilikten yoksundur ve finansmana erişim, çok erken aşamalarda büyük bir endişe kaynağıdır. Kadın kurucu ekipler 2021’de VC sermayesinin yalnızca %1,1’ini topladı ve VC fonu toplayan kurucuların neredeyse tamamı beyaz – tamamen beyazlardan oluşan kurucu ekipler tarafından toplanan 103,9 milyar dolara kıyasla, tamamen etnik azınlıklardan oluşan ekipler tarafından yalnızca 1,8 milyar dolar toplandı.

Diğer sistemik faktörler de kadınları sınırlar. LeanIn.org ve McKinsey, daha az kadının merdivenden yukarı çıkmasına neden olan bir işyeri sorunu olan “kırık basamak”ı belirledi. 590 şirket üzerinde yapılan bir araştırma, giriş seviyesi pozisyonlarda kadınlar ilk yönetim düzeyine terfi etme olasılıkları daha düşüktür, bu da üst yönetim düzeylerinde daha az kadının temsil edildiği bir kademeye yol açar.

tarafından yakın zamanda yapılan bir araştırmaya göre Amsterdam Üniversitesi kadınların, erkeklerin çoğunlukta olduğu start-up’lara başvurma olasılığı da daha düşüktür. Çalışma ayrıca, beş girişimden birden fazlasında, işgücünün %15’inden daha azının kadın olduğunu buldu. Bunun zincirleme bir etkisi var: Bir şirkette %15’ten az kadın varsa, kadınların başvurma olasılığı neredeyse %30 daha düşük.

Ve şaşırtıcı olmayan bir şekilde, tüm bu rakamlar beyaz olmayan kadınlar, LGBTQ+ kadınlar ve engelli kadınlar için daha da kötü. İşyerinde çeşitlilik sadece doğru olduğu için değil, aynı zamanda muazzam ekonomik faydalar sağladığı için de önemlidir. 366 halka açık şirketin 2015 McKinsey raporu, cinsiyet çeşitliliği açısından en üst çeyrekte yer alan şirketlerin sektör ortalamasının üzerinde getiri elde etme olasılığının %15 daha yüksek olduğunu ortaya koydu.

Mevcut işvereninizin cinsiyet farkını kapatmak için daha fazlasını yapabileceğini düşünüyorsanız, belki de şimdiden ilerlemekte olan bir şirkette iş aramanın zamanı gelmiştir. İnternette binlerce iş ve şirket bulun SonrakiPit iş panosu veya aşağıdaki üç boş pozisyonu keşfedin.

Teknik Direktör, CESSDA ERIC, Bergen

CESSDA, Avrupa Araştırma Altyapıları Strateji Forumu’nun (ESFRI) yol haritasında bir kilometre taşıdır. Gibi Teknik direktör Hizmet portföyünü ve hizmetleri sürdürmek için süreçleri değerlendirirsiniz ve daha sonra uygulayacağınız bir teknolojik strateji geliştirirsiniz. Sosyal bilimler ve diğer araştırma alanlarındaki diğer ESFRI altyapılarıyla teknoloji ve veri stratejilerini koordine edecek ve stratejik teknoloji konularında Direktöre tavsiyelerde bulunacaksınız. Başvurmak için, bilgisayar bilimi, bilgi teknolojisi veya teknoloji yönetimi alanında yüksek lisans derecesine ve/veya işletme veya eşdeğer bir akademik dereceye ve yazılım/BT yönetimi ve orkestrasyonunda güçlü deneyime sahip bir BT yönetimi işlevinde altı yıllık ilgili iş deneyimine ihtiyacınız vardır. Hizmetler. Uygula şimdi bu pozisyon için.

Proje Mühendisliği ve Teknik Proje Lideri (d/f/m), Airbus, Manching

Proje Mühendislik & Teknik Proje Lideri (d/f/m) Airbus’ta, projelerin zamanında, bütçe dahilinde ve doğru kalitede uygulanmasını sağlayacak ve iç ve dış paydaşlar için bir arayüz ve temas noktası olarak hareket edeceksiniz. Geleceğe yönelik projeler almak ve şirketin büyümesine katkıda bulunmak bu pozisyonun bir özelliğidir. Bu pozisyon için değerlendirilmek üzere, elektrik mühendisliği/bilgisayar bilimi/makine mühendisliği veya benzer bir konuda dereceniz olmalıdır. Teknik proje yönetimi ve sistem mühendisliği alanında kapsamlı bilgi ve deneyim de gereklidir. Bu iş hakkında daha fazla bilgiyi burada bulabilirsiniz.

Avrupa Genel Müdürü (tüm cinsiyetler), HELPLING, Berlin

Helpling, müşterileri doğrulanmış yerel temizlikçilerle eşleştiren bir çevrimiçi rezervasyon ve ödeme platformudur. Avrupa Genel Müdürü (tüm cinsiyetler) olarak, farklı pazarlardan stratejik girişimleri bir araya getirecek, koordinasyonu destekleyecek ve Helpling’in Avrupa pazarı vizyonunu tanımlayacaksınız. Avrupa’daki kar ve zarar hesabından siz sorumlusunuz ve karlı büyüme stratejisi üzerinde ekiplerinizle birlikte çalışıyorsunuz. İlgili paydaşların işbirliğini sağlamak ve süreçlerin sorunsuz olmasını sağlamak için şirket içindeki stratejileri destekler ve iletirsiniz. Uygun olmak için, büyümeye güçlü bir şekilde odaklanmalı ve yeni ürünleri test etmekten ve tasarlamaktan keyif almalısınız. Karşılaştırılabilir bir pozisyonda birkaç yıllık profesyonel deneyim de arzu edilir. Tüm gereksinimleri burada bulabilirsiniz.

Teknoloji endüstrisindeki daha fazla iş için bugün NextPit iş panosunu ziyaret edin. Bu makale Kirstie McDermott tarafından yazılmıştır.genel-27