Mojang, Minecraft Education’daki son DLC’si için NASA ile ortaklık kurdu. Artemis Mission DLC’de, sizi aya götürebilecek bir uzay gemisi inşa edebileceksiniz.

Artemis Mission DLC, uzay gemisi için neyin işe yarayıp neyin yaramadığını görmek için blokları karıştırmaya ve eşleştirmeye teşvik edecek. Yapınız boyunca, geminizi uzaya uçmaya hazır olup olmadığını bilmenizi sağlayan bir merkezde görüntüleyebilirsiniz. Ayrıca, geminizi son sınıra götürmenize yardımcı olacak bir mini oyun şeklinde çözmeniz gereken temel kodlama gibi, NASA’nın karşılaştığına benzer gerçek dünya sorunları da olacaktır.

Minecraft Education, Minecraft’ta geçen bir öğrenme platformudur. Öğrencilerin iletişim, problem çözme ve daha fazlası gibi beceriler geliştirmelerine yardımcı olmayı amaçlamaktadır. Minecraft Education’ın sadece öğrencilerle sınırlı olmadığını da belirtmekte fayda var. Minecraft’ı ziyaret ederek indirebilirsiniz. İnternet sitesi veya içinde pazar yeriancak yalnızca Bedrock sürümü için.

NASA Artemis göreviyle ilgili dikkate değer olan şey, aya ilk kadın ve beyaz olmayan insanı inişten sorumlu olacakları. Buna ek olarak, astronotların Ay’ın yüzeyini her zamankinden daha fazla keşfetmesi bekleniyor ve ayrıca bir gün Mars’a ulaşmalarına yardımcı olmak için Ay’da ilk uzun vadeli insan-robot varlığını kurmak için çalışacaklar.

Daha fazla Minecraft haberi için hikayemize, yaklaşan oyun değiştiren güncelleme Trails and Tales’e ve yeni Mega Man X DLC’ye göz atın.

Burada tartışılan ürünler editörlerimiz tarafından bağımsız olarak seçilmiştir. Sitemizde öne çıkan herhangi bir şeyi satın alırsanız, GameSpot gelirden pay alabilir.oyun-1