Riot Games’in isimsiz MMORPG’si, yönetici yapımcı Greg Street’in “kişisel ve profesyonel kaygıların bir kombinasyonu” nedeniyle projeden ve şirketten ayrıldığını duyurmasıyla bu hafta liderliğini kaybetti. Street, dokuz yıldır Riot Games’te ve daha önce Age of Empires ve World of Warcraft gibi büyük serilerde çalıştı.

League of Legends’ın Runeterra dünyasında geçen MMO, 2020’nin sonlarında proje için işe alınırken Street tarafından duyurulmuştu ve oyunla ilgili ayrıntılar o zamandan beri zayıftı. Street, zaman zaman Twitter’da geliştirme süreci hakkında samimi bir şekilde konuşarak, MMO’nun Riot’un katı standartlarını karşılamıyorsa yayınlanmayabileceğini iddia etmenin yanı sıra oyuncularının zamanına saygı duyacağına söz verdi.

Street, Riot’tan ayrılma kararının hem kişisel hem de profesyonel nedenlere bağlı olduğunu söyledi ve “geçen yıl bazı yıkıcı kişisel kayıplar yaşadığını ve hayatta kalan aileme daha yakın olmak istediğimi” açıkladı. Street, oyun geliştirmede kalmayı planladığını ve şu anda birçok fırsatı değerlendirdiğini ekledi.

İplik, League of Legends MMO’nun kaderi hakkında endişelenenler için güvence ile sona eriyor ve Street, “Bir parçası olarak yapabileceğim en önemli iş. [building a League of Legends MMO] harika bir ekip kurmaktı.” Projenin artık emin ellerde olduğunu ve “çıktığında Riot MMO’yu oynarken hepinizle birlikte olacağını” vaat ediyor.

Burada tartışılan ürünler editörlerimiz tarafından bağımsız olarak seçilmiştir. Sitemizde öne çıkan herhangi bir şeyi satın alırsanız, GameSpot gelirden pay alabilir.

oyun-1