Hindistan'ın kara para aklama kuralları kripto ticaretine uygulanacak, hükümet bildirimi

Hindistan’ın Kara para aklama kanunlar irade başvurmak ticaret kripto para birimlerinde, federal hükümet 7 Mart tarihli bir bildirimde söyledi.

Sanal dijital varlıklar ile fiat para birimleri arasındaki değişim, bir veya daha fazla sanal dijital varlık biçimi arasındaki değişim ve dijital varlıkların transferi kapsamında ele alınacaktır. para aklama yasaları, bildirim söyledi.

Bildiride, sanal dijital varlıkların saklanması veya idaresi ve sanal dijital varlıkların arzı ve satışı ile ilgili finansal hizmetlere katılım da ele alınacaktır.

Hindistan, ülkenin merkezi olmasına rağmen kripto para birimlerini çevreleyen mevzuat ve düzenlemeleri henüz tamamlamadı. banka kullanılmaması konusunda defalarca uyardı.

Hindistan Merkez Bankası, Ponzi şemasına benzedikleri için kripto para birimlerinin yasaklanması gerektiğini söyledi.

Hindistan’ın kara para aklama kurallarının kripto para birimlerini kapsayacak şekilde genişletilmesi, yetkililere bu varlıkların ülke sınırlarının ötesine transferini izlemede daha fazla yetki verecektir.

Narendra Modi liderliğindeki yönetim, G-20 forumunun liderliğinin bir parçası olarak, kripto para birimlerinin getirdiği risklerle başa çıkma konusunda daha geniş bir küresel anlaşma için bastırıyor.

GN Ödülleri

FacebooktwitterLinkedin
genel-9