Dark Money Kazandı: Gigi Sohn FCC Adaylığını Geri Çekti başlıklı makale için resim

Fotoğraf: Havuz (Getty Resimleri)

Joe Biden’ın Federal İletişim Komisyonu’ndaki yaklaşık iki yıllık çıkmaza son verme seçimi Gigi Sohn Salı günü adaylığını geri çekti. Sohn’un kara para gruplarının duvar örmekle suçladığı çıkış, FCC’nin öngörülebilir gelecekte herhangi bir tek parti çoğunluğu olmadan kalacağı anlamına geliyor. Bu 2-2 komiser çıkmazı, Demokratların Cumhuriyetçi komiserlerin işbirliğine ihtiyaç duyacakları için orta düzeyde ilerici politika önceliklerini bile ileriye götürmelerini engelleyecektir.

Sohn koşuyu sessizce bırakmadı. Ateşli bir çıkış bildirisinde, adaylığın profesyonel sicilini yalanlar ve karalamalarla itibarsızlaştırmaya çalışan “kablo ve medya endüstrisi lobicileri lejyonları” tarafından engellendiğini söyledi. Sonunda Sohn, karakterine yönelik “amansız, dürüst olmayan ve acımasız saldırıların” dayanılamayacak kadar fazla olduğunu söyledi. Bu Sohn için kötü bir haber, ancak FCC’nin telekomünikasyon şirketlerini sorumlu tutması konusunda iyimser olan herkes için daha da kötü bir haber.

Sohn, “Sınırsız kara paranın yardımıyla baskın endüstrilerin düzenleyicilerini seçmeye başladığı, ülkemiz ve demokrasimiz için üzücü bir gün” dedi. “Ve Senato’daki arkadaşlarının yardımıyla, güçlü kablo ve medya şirketleri tam da bunu yaptı.”

Gigi Sohn’a ne oldu?

Gigi Sohn, misyonu “ifade özgürlüğünü, açık bir interneti ve uygun fiyatlı iletişim araçlarına ve yaratıcı çalışmalara erişimi teşvik etmek” olan, kar amacı gütmeyen Public Knowledge’in kurucu ortaklarından biri olan kıdemli bir telekom avukatıdır. Sohn daha önce FCC’de Obama dönemi komiseri Tom Wheeler’ın danışmanı olarak görev yaptı ve Biden tarafından komisyonun 2021’de şu anda boş olan beşinci koltuğunu doldurmak üzere aday gösterildi. 16-‘ya dönüştüay bildirildiğine göre, benzeri görülmemiş bir lobici nakit akışı tarafından körüklenen siyasi sümüklüböcek.

Geçen yıl, en iyi telekom şirketlerinin siyasi lobicilik için muazzam bir 117.540.160 dolar harcadığı bildirildi, en çok harcamayı Comcast yaptı. buna göre Açık Sırlar. Comcast’e göre Washington postyalnız bildirildiğine göre ücretli eski Demokratik Senato Çoğunluk Leader karanlık para lobicisine döndü Tom Daschle $30.000, “FCC adaylıklarının durumu” konusunda lobi yapmak için.

Toplam telekom lobicilik harcamalarının ne kadarının Sohn’un oyunu engellemeye gittiğini kesin olarak söylemek zor olsa da, adaylığını bir değil iki kez engellemeye yetti. Biden, anlaşılır bir şekilde sahip olmaya istekli işleyen FCC, Sohn’u bir üçüncü zaman bu yılın başlarında. O süre zarfında, o sadece adaylığını kaybetmeye hazır telekom gruplarından değil, aynı zamanda New York Post gibi yayınlar, Wall Street GazetesiVe Fox Haberonu “radikal görüşlere” sahip olmakla suçlayan . Bu sözde radikal görüşler, Fox News’i eleştiren tweet’leri içeriyordu.

Tüketici Teknolojisi Derneği CEO’su Gary Shapiro daha önce “Bu bir trajedi” dedi. Washington PosT. “Aynı fikirde olmadığımız insanlara kişisel olarak saldırmadan pozisyon almalarına bile izin veremeyiz.”

Sonunda, Senato Demokratlarının bir araya gelme konusundaki lobicilik çabaları ve başarısızlığı, Sohn’un devam etmesi için çok fazlaydı.. Avukat, onuncu kez aday gösterilse bile adaylığının onaylanma ihtimalinin düşük olduğunu fark ederek onun adını yarışmadan çıkardı.

Sohn, “Maalesef Amerikan halkı burada gerçek kaybedenler” diye yazdı. “Şu anda iki yılı aşkın süredir devam eden FCC çıkmazı, uzun bir süre daha böyle kalacak. Tüm kariyerim boyunca her Amerikalı için uygun fiyatlı, erişilebilir geniş bantı savunan biri olarak, 2-2 FCC’nin yaşamlarımız boyunca geniş bant için en önemli fırsatta kenarda kalması ironik.

Güncelleme 7/3/203 16:30 EST: Sohn’un adaylığı hakkında daha fazla ayrıntı eklendi.genel-7