Elon Musk komik bir surat yapar.  Twitter CEO'su, İzlandalı engelli bir çalışana güldüğü için ateş altında.

Fotoğraf: Britta Pedersen-Havuz (Getty Resimleri)

Twitter CEO’su ve Yüce Derebeyi Elon Musk öncekinden özür diledi çalışan Haraldur Thorleifsson alay için onun engeliteknolojinin en büyük kötü adamının bile bir kalbi olduğunu veya en azından yaklaşan büyük bir davanın kokusunu alacak kadar aklı olduğunu kanıtlıyor.

İçinde cıvıldamak Salı öğleden sonra Musk, Thorleifsson’la -“Halli” diye anılan- bir video görüşmesinde “neyin gerçekle bana söylenenin ne olduğunu anlamak için” konuştuğunu ve insanlarla gerçekten yüz yüze konuşmanın daha iyi olduğunu kabul ettiğini belirtti. tweet yoluyla iletişim kurmaktansa. Milyarder, kas distrofisi hastası ve tekerlekli sandalye kullanan Thorleifsson’ın içinde bulunduğu durumu yanlış anladığını söyleyerek, eski çalışanına işini geri teklif ettiğini sözlerine ekledi.

“Durumunu yanlış anladığım için Halli’den özür dilemek istiyorum. Musk, bana doğru olmadığı söylenen veya bazı durumlarda doğru ancak anlamlı olmayan şeylere dayanıyordu” diye tweet attı. “Twitter’da kalmayı düşünüyor.”

Musk’ın özrü, Pazartesi günü bir tweet’te Thorleifsson’u alenen “en kötüsü” olarak nitelendirmesinin ve “aslında hiçbir iş yapmadığını” söylemesinin ardından geldi. daha sonra sildi. Gizmodo, tweet’in önbelleğe alınmış bir sürümünü şu adreste görüntüleyebildi: Google.

Elon Musk, Herkesin İçinde Alay Ettiği Engelli Twitter Çalışanından Özür Diledi başlıklı makale için resim

Ekran görüntüsü: Jody Serrano / Gizmodo

Twitter CEO’su, birden fazla ödül kazanan gerçekten sevimli bir insan olan Thorleifsson ile etkileşimi nedeniyle kısa sürede sosyal medya ağındaki en aşağılık kişi oldu. “Yılın Kişisi” ödülleri anavatanı İzlanda’da. Thorleifsson, şirketi Ueno’yu 2021’de Twitter’a sattı ve İzlanda’nın sosyal sistemine fayda sağlamak için daha yüksek bir vergi oranı ödeyebilmek için kendisine maaş olarak ödeme yapılmasını seçti.

Musk ve Thorleifsson Pazartesi günü, eski çalışanın hala bir işi olup olmadığını sormak için Twitter CEO’suna ulaşmasının ardından ileri geri başladılar. Thorleifsson geçtiğimiz haftalarda iş bilgisayarına erişimini kaybetmişti ve işten çıkarılan 200 Twitter çalışanından biri olduğundan şüpheleniyordu. Hâlâ bir işi olup olmadığını sormak için Twitter İK’ya ve Musk’a ulaşmıştı ama yanıt alamamıştı. Son çare olarak değişken patronuna tweet atmaya karar verdi.

Thorleifsson Pazartesi günü “Sevgili @elonmusk ? 9 gün önce yaklaşık 200 diğer Twitter çalışanıyla birlikte iş bilgisayarıma erişim kesildi” dedi. “Ancak İK başkanınız benim bir çalışan olup olmadığımı onaylayamıyor. E-postalarıma cevap vermedin. Belki yeterince insan retweet yaparsa bana burada cevap verirsin?”

Fikri işe yaradı ve onbinlerce beğeni ve retweet aldıktan sonra patronunu bile devreye soktu. Musk, Thorleifsson’un ne üzerinde çalıştığını sorup kanıt olarak resimler talep ettikten sonra Ueno’nun kurucusuna güldü. Değişimleri boyunca Thorleifsson, Twitter İK’nın sonunda kendisine geri döndüğünü ve işten çıkarıldığını söylediğini açıkladı.

Twitter CEO’su daha sonra güldü Thorleifsson’a engeli nedeniyle başvurdu ve çalışanın en başta çalışmadığı için işten çıkarılamayacağını söyledi.

Gerçek şu ki, (bağımsız olarak zengin olan) bu adam gerçek bir iş yapmadı, mazereti olarak yazmasını engelleyen bir engeli olduğunu iddia etti, ancak aynı zamanda bir fırtına gibi tweet atıyordu. Buna pek saygı duyduğumu söyleyemem.” Musk tweet attı Salı günü. “Ama kovuldu mu? Hayır, zaten çalışmıyorsan kovulamazsın!

Musk ekledi Thorleifsson onunla Twitter’da karşı karşıya gelmişti. büyük bir ödeme almak için ve çalışanın “son dört aydır orta yönetim veya başka bir şekilde neredeyse hiç iş yapmadığını” iddia etti.

Thorleifsson, Musk’ın büyük bir ödeme istemekle ilgili yorumlarına karşı çıktı ve ne Musk ne de Twitter’daki herhangi birinin özel mesajlarına yanıt vermediği için herkesin önünde tweet atmaya başvurduğunu söyledi.

Musk’ın acımasız tweet’ine de yanıt verdi ve kas distrofisinin vücudu üzerindeki etkilerini açıkladı. Ueno’nun kurucusu, 25 yaşından beri 20 yıldır tekerlekli sandalyede olduğunu ve yatağa girip çıkmak, tuvalete gitmek için yardıma ihtiyacı olduğunu belirtti. Musk’ın “büyük endişe” gösterdiği ellerine gelince, Thorleifsson İK’ya ellerine kramp girmeye başladığı için uzun süre manuel iş yapamayacağını söylediğini söyledi.

“Ancak her seferinde bir veya iki saat yazabilirim. Kıdemli bir yönetici olduğum ve işim çoğunlukla ekiplerin ilerlemesine yardımcı olmak, onlara stratejik ve taktiksel rehberlik sağlamak olduğundan, Twitter 1.0’da bu bir sorun değildi,” dedi Thorleifsson. “Bunu telefonumdan yazıyorum btw. Daha kolay çünkü sadece bir parmağımı kullanmam gerekiyor.”

Twitter’ın önceki yönetiminin şirketlerini satın aldığı diğer kurucular gibi, Thorleifsson’un da bir “ateş etmeyin” çünkü ona ödeme yapmak çok pahalı olurdu.

Thorleifsson, Musk’ın onu işten çıkarmaya hakkı olduğunu, ancak şirketin gidişatından memnun olmadığını savunuyor. Musk’ın kalma teklifini kabul edip etmeyeceği belli değil. Thorleifsson daha önce, Twitter’ın sözleşmesi gereği kendisine borcunu ödeyip ödemeyeceğini öğrenmek için çalıştığını belirtmişti.

“Beni işten çıkarmaya hakkın vardı. Ama bana haber versen iyi olurdu!” Thorleifsson söz konusu Salı günü.

genel-7