Rusya’da, Rus yapımı bir araba satın almak için 1 milyon ruble tutarında bir sertifika vermek isteyen büyük aileler için yeni bir destek önlemi getirmeyi teklif ediyorlar. Bu öneri, Devlet Duma Eğitim Komitesi’nin ilk başkan yardımcısı Yana Lantratova tarafından yapıldı.

Rusya’da demografi ve nüfus düşüşü sorunu, doğum oranını desteklemek için alınan önemli önlemlere rağmen hala en akut ve acil sorunlardan biridir. Böylece, Rosstat’a göre, 2022’de Rusya’nın nüfusunda 555 bin kişi azalma kaydedildi – 146,4 milyona kadar.


Yana LantratovaMilletvekili, bugün bu tür ailelere sağlanan faydaların bölgelere göre çok farklı olduğunu ve yeni programın tüm bölgelerde aynı olması gerektiğini söyledi.

Bunun özellikle kırsal kesimde yaşayan çok çocuklu ailelerin durumunu önemli ölçüde iyileştireceğine inanıyorum. Ayrıca, önerilen programın uygulanması, yerli otomotiv endüstrisinin gelişimi için ek bir teşvik olacaktır.


Yana Lantratova

Yana Lantratova, birçok büyük ailenin araba alma imkanı olmadığını ancak araba almak istediğini de sözlerine ekledi.

Ebeveynlerin genellikle çocuklarını okula, kreşe, kliniğe, çevrelere taşıması gerekir. Ve her seferinde onlar için bir baş ağrısı olur.


Yana Lantratovagenel-22