Barselona’daki Mobil Dünya Kongresi’nde, yaklaşmakta olan Nothing Phone’da (2) bir Series 8 Snapdragon işlemcinin beklenebileceğine dair hiçbir şey alay etmemişti. Ancak hangi sürüm olduğu henüz doğrulanmadı. Görünüşe göre, bir Qualcomm çalışanı yanlışlıkla bir sonraki Nothing Phone’un herkesin şüphelendiği gibi Snapdragon 8 Gen 2 yerine geçen yılın amiral gemisi işlemcisine sahip olacağını ortaya çıkardı.

Nothing Phone (2), Snapdragon 8+ Gen 1 ile birlikte gelir

Qualcomm’un Kıdemli Başkan Yardımcısı Alex Katouzan, Kaliforniyalı yonga üreticisi Qualcomm ile olan yakın tarihli ortaklığından dolayı Nothing’i tebrik etti. Ayrıca, Snapdragon 8+ Gen 1 olan Nothing Phone’un (2) yerleşik işlemcisinden de bahsetti. Şaşırtıcı bir şekilde, bahsedilen LinkedIn gönderisi daha sonra düzenlendi ve SoC’nin (System on a Chip) adı kaldırıldı. Ancak, orijinal gönderinin bir ekran görüntüsü var.

bu düzenlenmiş gönderi iki sonuca izin verir. Aslında üç bile, ama sırayla. Birincisi, Snapdragon 8+ Gen 1’in yanlış bir ifade olması ve farklı bir işlemcinin kurulu olması olacaktır. İkinci olasılık, tam olarak 8+ 1. Nesil ve bu hala gizli tutulmalı ve üçüncü alternatif, Carl Pai için tipik olduğu gibi, her şeyin maksimum dikkat çekmek için planlanmış bir pazarlama hilesi olması olabilir. Hangi varyantı seçmek istediğiniz size kalmış. Nothing Phone (2) gerçekten Qualcomm’un Snapdragon 8+ Gen 1’ini içeriyorsa, Carl Pei’nin Nothing Phone’un (2) bir amiral gemisi olmayacağı yönündeki ilk önerisi doğru olacaktır.

OnePlus 10T'nin arkası.

OnePlus 10T 5G, Snapdragon 8+ Gen 1 SoC tarafından desteklenmektedir / © NextPit

İşlemci mevcut amiral gemisi yongası olmasa bile, test ettiğimiz Nothing Phone’daki (1) Snapdragon 778G+ gibi orta sınıfa göre açıkça üstün olmalıdır. Yonga seti seçimi, aynı zamanda hiçbir şeyin Telefonu(2), her ikisi de Snapdragon 8 Gen 2’ye sahip olan Samsung Galaxy S23 veya OnePlus 11’den daha düşük bir fiyata sunamayacağı anlamına gelir.

İşlemciye ek olarak, Londra girişiminin ikinci akıllı telefonunun daha fazla RAM ve depolama alanına sahip olması bekleniyor. Alışılmadık LED aydınlatma ve Glyph yüzeyi de ihmal edilebilir ki bu çok yazık olur. Renkli LED aydınlatmayı daha çok hoş karşılarız. Cihaz, 2023’ün ikinci yarısında ve bu kez de ABD ve A.B.D.’de piyasaya sürülebilir.

Eğer cazip bir fiyata sahipse, Snapdragon 8+ Gen 1 yonga setine sahip Hiçbir Şey Telefonu (2) satın almayı düşünür müsünüz? Yorumlar bölümünde yanıtlarınızı okumak isteriz.genel-27