Lovecraftian hikayelerinin ve Sherlock Holmes hayranlarının daha fazla beklemesi gerekmeyecek. Karanlık bir korku/gizem oyunu olan Sherlock Holmes The Awakened, bu yıl 11 Nisan’da tüm platformlarda çıkış yapacak. Sherlock Holmes The Awakened’ın çıkış tarihi, oyunun kozmetik özelliklerini, ara sahnelerini ve daha fazlasını vurgulayan yeni bir oynanış fragmanıyla duyuruldu.

Yeni görüntü, orijinal duyuru fragmanının yayınlanmasından yedi ay sonra geliyor. YouTube fragmanının tamamını aşağıda bulabilirsiniz:

Sherlock Holmes The Awakened, ünlü kurgusal dedektifi mantığa ve mantığa meydan okuyan bir güçle karşı karşıya getiriyor. İşte resmi Steam mağaza sayfası oyunun açıklaması:

Modern grafikler ve oynanışla sıfırdan yeniden oluşturulmuş, sinir bozucu bir Lovecraftian macerasını deneyimleyin. Sherlock Holmes olun ve Avrupa ve ABD’deki bir dizi gizemli kayboluşu araştırırken kendinizi korkunç Cthulhu Efsanesinin kalbinde bulun.

Bir Lovecraft, Sherlock Holmes geçişiyle buluşuyor, The Awakened sizi efsanevi Cthulhu Mythos ile karşı karşıya getiriyor. Eski bir Tanrı’ya tapan karanlık bir tarikatla bağlantılı olduğu anlaşılan bir dizi gizemli kayboluşu araştırın. Planları ne olursa olsun, buna bir son vermelisiniz… yoksa ağza alınmayacak sonuçlarla yüzleşirsiniz.

Sherlock hayatında ilk kez gerçekten korkuyor. Mantık ve akıl sahibi bir adam olarak, tüm mantığa meydan okuyan uhrevi bir varlıkla karşı karşıyadır ve bu keşif sarsıcı olduğu kadar aydınlatıcıdır. Gerçeğin peşinde koşmak, Sherlock’u deliliğin eşiğine getirir ve bu, Watson’ın asla yayınlamayacağı tek hikayedir.
1882’de geçen The Awakened, o zamanlar sadece oda arkadaşı olan Sherlock ve John’un nasıl dünyaca ünlü suç çözücü ikili haline geldiklerinin perdesini aralıyor.

Anahtar sütunlar

– HP Lovecraft tarafından hayal edilen Cthulhu Efsanesini araştırın ve insan kavrayışının ötesindeki Eldritch dehşetiyle yüzleşin
– Hiçbir mantıklı açıklaması olmayan soruların yanıtlarını ararken çılgınlıkla mücadele edin
– Sizi Londra’daki ünlü Baker Caddesi’nden, İsviçre’deki ürkütücü bir psikiyatri koğuşundan, tehlikeli Louisiana sulak alanlarından ve daha fazlasından geçirecek ipuçlarını bulun
– 2008 oyununun yeniden tasarımı: Unreal Engine’de sıfırdan yeniden oluşturulan The Awakened, modern grafikler ve animasyonlar, genişletilmiş bir hikaye, çok sayıda yan görev ve benzersiz delilik oynanışı da dahil olmak üzere yeni mekaniklerle övünür.

Sherlock Holmes The Awakened için şu anda ön siparişler mevcut ve oyunu piyasaya çıkmadan önce alarak özel bir Cosmetic Set’e sahip olabilirsiniz. Sherlock Holmes The Awakened PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X|S, Nintendo Switch ve PC’de çıkacak.oyun-6