Google, Android çeviricinin görünümünü kolaylaştırmak için yakın zamanda Telefon uygulamasını güncelledi. Telefon uygulaması için bir beta test kullanıcısı olan bu yazar, bir süredir bu değişiklikleri yapıyor, ancak şimdi telefonlarında uygulamaları beta testi yapmamayı seçenlere sunuluyor. Tabii ki, bir beta testçisi olmanın avantajı, yeni özelliklerde veya yeni UI tasarımlarında ve daha fazlasında ilk çatlağı almanızdır.

Çevirici için eski kullanıcı arabirimi, aradığınız adı ve numarayı ekranın üst kısmında, ortada her biri üç simgeden oluşan iki sıra halinde ayarlanmış altı seçenekle gösterirdi. Üst sıra Sessiz, Tuş takımı ve Telefon’u içeriyordu. Hemen altında Arama ekle, Görüntülü arama ve Beklet simgeleri vardı. Ekranın alt orta kısmında, bir arama yapmak veya etkin bir aramayı sonlandırmak için tek bir düğme bulunuyordu. Tuş takımı simgesine basmak, ekranın alt %40’lık kısmındaki sayısal tuş takımını açar.

Google, Telefon uygulamasındaki Android çeviricinin kullanıcı arayüzünü temizler

Güncellemeden sonra, bir arama yaptığınızda yalnızca dört simge var ve hepsi ekranın alt üçte birlik kısmında bir sıra kaplıyorlar. Bu simgeler sırasıyla Tuş Takımı, Sessize Alma, Telefon ve Daha Fazlasıdır. Anlıyorsun, Google, zekice simgelerden üçünü aldı ve biraz yer kazanmak için “Daha Fazla” adlı bir düğmenin içine yerleştirdi. Oh, bu fikirle ortaya çıktıklarında duvardaki bir sinek olmak. Diğer üzerine dokunun ve Aramayı beklet, Video araması ve Arama ekle simgeleri görünür.

Ve şimdi, Tuş takımı düğmesine bastığınızda, sayısal tuş takımı ekranda daha yukarı açılır ve orijinal dört simgeyi tam görünümde bırakır. Telefon uygulamasının 98.x sürümünü kullandığınız sürece bu, şu anda mevcut olmalıdır. Telefonunuzun hangi sürüme sahip olduğunu öğrenmek için şu adrese gidin: Ayarlar > Uygulamalar > Tüm XXX uygulamalarına bakın ve ardından Telefon’a ilerleyin. Telefon’a dokunun ve ekranın en altına gidin, uygulamanın sürüm numarasını göreceksiniz. Kayıt için, telefonum 100.0 sürümünü çalıştırıyor ve genel beta sürümünde.

Yeni ve geliştirilmiş çevirici, ekrandaki içeriği örtecek kayan kutudan kurtulur

Ve bir büyük değişiklik daha var. Bir aramadaysanız ancak bir uygulama açmanız veya çevrimiçi olmanız gerekiyorsa, arama ekranının altından yukarı kaydırmak sizi ana ekranınıza götürür ve Aramaya dön gibi seçenekler sunan kayan bir kutuyu açar. sizi arama ekranına; Kendi kendini açıklayan Mute; Telefon; ve Aramayı bitir. Ancak bu kayan kutu, görüşme sırasında baktığınız içeriğin önüne geçti. Yani güncelleme ile bir görüşme sırasında ekranın altından yukarı kaydırdığınızda ekranın sol üst köşesinde saatin yanında telefon ikonlu küçük bir hap beliriyor.

Hapın içinde, aramada ne kadar süredir bulunduğunuzu sayan bir zamanlayıcı vardır ve aramayı bitirmeniz, aramayı sessize almanız, hoparlörü açıp kapatmanız veya başka bir arayan eklemeniz gerekirse hapa dokunun ve geri döneceksiniz. aramada istediğiniz değişiklikleri yapabileceğiniz arama ekranı. Google, bu hapı olduğu yere yerleştirerek, arama sırasında görüntülediğiniz içeriğin kayan bir kutu tarafından örtülmemesini sağlar. Elbette yüzer, ama kim onu ​​yoldan çekmeye devam etmek ister?

Bunlar dünyayı sarsan değişiklikler gibi görünmeyebilir, ancak ekranda biraz yer kazandırır, kullanıcı arayüzünün daha iyi görünmesini sağlar ve hatta size biraz zaman kazandırabilir.telefon-1