Eski bir Amazon iş ortağı lideri tarafından kurulan Londra merkezli bir e-ticaret platformu olan Threecolts, A Serisi finansman turunu tamamladıktan sonra 90 milyon dolar (75,4 milyon sterlin) topladı.

EMEA’nın eski Amazon API iş ortağı lideri Yoda Yee tarafından 2021’de kurulan Threecolts, e-ticaret markaları ve bireysel satıcılar için Amazon satış kanallarını yönetmeleri için yönetim yazılımı geliştiriyor.

Yee’nin Amazon’dayken üçüncü taraf satıcılarla çalışma geçmişi, Threecolts’un yaratılmasına ilham verdi. Kurucu, satıcıların Amazon’un satış araçlarına güvenmekte zorlandıklarını, çünkü teknoloji devinin satıcıların ötesinde düşünmek için kendi teşvikleri olduğunu söyledi.

Yee, Amazon’un hem üçüncü taraf hem de birinci taraf satışlarıyla ilgilendiği için esasen kendisiyle rekabet ettiğini söyledi. Yee’ye göre, her durumda para kazanmasına rağmen, platformunda üçüncü taraf satıcılara göre kendi satışlarına öncelik vermek için mali bir teşviki var.

Birleşik Krallık ve AB’deki düzenleyiciler, benzer iddialar nedeniyle yakın tarihte Amazon’u soruşturmuşlardır.

Threecolts, Amazon kullanan satıcılara satış kanalı yönetimi araçları sağlar. Bunlar arasında veri analitiği, müşteri hizmetleri entegrasyonu ve otomatik ‘akıllı yeniden fiyatlandırma’ yer alır.

Kısa varlığında, girişim 22.000 kişilik bir müşteri tabanı topladı ve personel sayısını bir yıl önce 21’den 150’nin üzerine çıkardı.

75,4 milyon sterlinlik rakam, şirketin kuruluşundan bu yana bir Seri A turu, bir Seri A öncesi yatırım ve borç yatırımlarına bölünmüş toplam fonu temsil ediyor. Şirket, her bir yatırımın dökümünü açıklamadı.

Threecolts, her ikisi de lider yatırımcı olarak hareket eden Crossbeam Venture Partners ve General Global Capital’den mali destek aldı. Diğer destekçiler arasında Stratos ve CoVenture yer alıyor.

Crossbeam’in kıdemli yatırım ortağı Sakib Jamal, “Threecolts’un geçen yılki etkileyici uygulaması, satıcıların artık artan sayıda sorunlu nokta için tek duraklı bir çözüme erişebileceği ve satıcı yorgunluğunu ve idari yükleri azaltabileceği anlamına geliyor” dedi.

“Yoda ve ekibi, büyük işletmelerden gelecek vaat eden işletmelere kadar her şekil ve büyüklükteki müşteri için hızlı geri bildirim döngülerinde gerçekleştirilen geri dönüşler sağladı.”genel-11