Embark Studios’un başındaki kişiler nişancı oyunlarına yabancı değiller -çoğu Battlefield serisinde çalışmış eski DICE geliştiricileri- ve ekip ilk iki projeleri olan Arc Raiders ve The The için silahlarına sarılıyor (heh). Finaller. Çevresel yıkıma ve takım oyununa vurgu yapan, oynaması ücretsiz birinci şahıs nişancı oyunu Finals’in ilk olarak piyasaya sürülmesi planlanıyor ve Battlefield serisindeki yüksek oktanlı aksiyona çok benziyor. Embark’ın kurucu ortağı ve kreatif direktörü Rob Runesson’ın geride bıraktığını düşündüğü türden bir oyun.

The Finals için bir önizleme etkinliği sırasında Runesson, “Dürüst olmak gerekirse, yapmadım veya bir daha birinci şahıs nişancı oyunu yapacağımızı düşünmedik,” dedi. “Fakat yaklaşık bir yıl sonra kendi aramızda birinci şahıs nişancı oyunları hakkında biraz konuşmaya başladık ve stüdyoda sorular artmaya başladı.”

Şimdi oynuyor: The Finals Oynanış Tanıtım Fragmanı

Runesson’a göre ekip, birinci şahıs nişancı türünün neden onlar için eski ve eğlenceli gelmediği konusunda beyin fırtınası yaptı. Stüdyo, türde yeniliğin durduğuna ve yeni eğlence türlerinin yaratılmasına engel olduğuna inanıyor.

“Bilmiyorum birkaç hafta mı üç hafta mı konuştuktan sonra, aslında eğlence dedik. [was missing],” dedi Runesson. “Bir şeyler olabilir. [in first-person shooters] daha önce kimsenin denemediğini. Neden bir şans vermemeliyiz? Bu yüzden altı kişiyi aldık, onları altıncı kata koyduk ve altı ay çalıştık ve ‘Evet, bu türe enerji katabilir miyiz bir bakalım ve bu türü bir sonraki seviyeye taşıyıp taşıyamayacağımızı görelim, aksi takdirde bırakalım’ dedik. projeyi sonlandır.”

Görünüşe göre, şeytanın gücü (altı ay boyunca altıncı katta altı kişi? Hadi Gemiye binin – bu ateşle oynamaktır) meyve verdi ve bu da nihayetinde Finaller olacak konsepte yol açtı. Runesson, “Ekip küçük bir sunum yaptı ve gördüğümüz şey aslında hepimizi güldüren ve gülümseten bir şeydi ve hala tüylerimi diken diken ediyor,” dedi. “Kulağa saçma geldiğini biliyorum ama ilk sahneyi gördüğümde aşık bir genç gibi hissettim. Sonra birkaç ay sonra bu adım yeterince iyiydi, bu yüzden gidip bu oyunu inşa etmek istediğimizi hissettik çünkü öyle hissettik. türü gerçekten değiştirebilecek bir şeye sahiptik ve The Finals böyle doğdu.”

Finallerde, sanal bir yarışmada yarışmacı olarak oynuyorsunuz. Üçlü ekipler halinde bir araya gelerek bir para kasası bulup emniyete almalı ve onu para çekme istasyonuna götürmelisiniz. Kasa yerleştirildikten sonra, ganimetiniz tamamen yatırılana kadar istasyonu savunmanız gerekir. Rakip takımlar, oyundaki para kasalarını çalmak için birbirlerini öldürebilir veya bir kasanın yatırılmasını durdurabilir. Maçın sonunda en çok parayı toplayan kazanır. The Finals’ın ortamları büyük ölçüde yok edilebilir olduğundan, oyuncuların duvarlardan, tavandan veya yerden saldırmasına olanak tanır. Gizleme cihazları ve kıskaç kancaları gibi özel ekipmanlar, çökmekte olan arenalarda daha iyi gezinmenize ve düşmanlarınızı düşürmenize yardımcı olabilir.

Kreatif direktör Gustav Tilleby, “Finaller özünde bir yarışma programıdır,” dedi. “Bu bir savaş alanı veya askeri bir şehirle ilgili değil. Bu sadece başka bir nişancı oyunu değil. Nişan almanın ve ateş etmenin önemli olduğu, ancak oyuncuların [who] olabilmek [better] çevreyi kullanmak ve çevredeki değişikliklere uyum sağlamak zirveye çıkacaktır.”

Ön izleme sırasında Finaller için kendi kişisel yarışmacınızı nasıl oluşturacağınızı görmemiz gerekiyor. Her biri kendi benzersiz avantajlarını ve silahlarını taşıyan üç vücut yapısı vardır – hafif, orta ve ağır. Hafif yapı, vur-kaç taktiklerinde uzmanlaşmıştır ve hız için sağlığı feda eder. Orta yapı daha destekleyicidir ve gizli düşmanları tespit etmenize ve müttefikleri iyileştirmenize yardımcı olan araçlara erişmenizi sağlar. Ve son olarak, ağır yapı, hem bir konumu güvence altına almakta hem de bir rakibi yıkmakta, güçlendirip yok edebilen teknolojiye ve silahlara sahip olmakta mükemmeldir.

Tilleby, “Finaller bir kahraman inşa ediyor, bir kahraman nişancı değil,” dedi. “Yarışmacılara kim olmak istediklerini ve nasıl oynamak istediklerini seçme özgürlüğünün verildiği bir oyun.”

The Finals’ın bazı anlatı unsurları da içerebileceği anlaşılıyor, ancak Embark önizleme sırasında bunun neye benzeyebileceğine dair herhangi bir somut ayrıntı paylaşmadı, sadece oyuncuların dünya ve irfan hakkında biraz daha fazla şey öğrenebileceklerini ima etti. oyun. Tilleby, “Zaman içinde oyuncularla da keşfetmek istediğimiz birçok şey var,” dedi. “Mesela, yarışma programının dışındaki dünya nasıl? Dizi sorumluları kim?”

The Finals’ı kendiniz denemek istiyorsanız, uzun süre beklemenize gerek yok. The Finals için kapalı beta 7-21 Mart tarihlerinde yayında olacak. Kapalı beta için kayıtlar zaten açık Buhar.

Burada tartışılan ürünler editörlerimiz tarafından bağımsız olarak seçilmiştir. Sitemizde öne çıkan herhangi bir şeyi satın alırsanız, GameSpot gelirden pay alabilir.oyun-1