Genişbant Hindistan Forumu (BIF), Salı günü, endüstri kuruluşu uluslararası bağlantı arayan tüm potansiyellere ayrımcı olmayan ve açık erişimi savunurken, denizaltı kablo iniş istasyonları alanında rekabeti, yeniliği ve yatırımı teşvik etme ihtiyacının altını çizdi.

BIF tarafından yapılan açıklamaya göre, düşünce kuruluşu, Hindistan’a bağlı sağlam denizaltı kablo sistemlerinin yanı sıra jeo-çeşitlilik ve denizaltı kablo iniş altyapısının genişletilmesi ihtiyacını vurguladı.

“Hindistan’da Denizaltı Kablo İnişi için Ruhsatlandırma Çerçevesi ve Düzenleyici Mekanizma” konulu istişare raporu aracılığıyla BIF, denizaltı kablo iniş istasyonları alanında rekabeti, yeniliği ve yatırımı teşvik etme ve eşit hizmet sağlama ihtiyacını vurguladı. , uluslararası bağlantı arayan tüm potansiyel kişilere adil, ayrımcı olmayan ve açık erişim” dedi.

Bu, tüketimi her geçen gün artan veri talebini doyurmaya yardımcı olacaktır.

BIF tarafından önerilen yeni çerçeve, hafif dokunuşlu bir düzenleme altında açık erişim yoluyla denizaltı kablo ağlarının konuşlandırılmasını ve mülkiyetini denizaltı kablo iniş altyapısından ayıran yeni bir düzenleyici ortamın gerekliliğinden bahsediyor.

BIF başkanı TV Ramachandran, denizaltı kablosu ve kablo iniş istasyonlarını dijital iletişim altyapısı ekosistemini iyileştirmek, dijitalleşmeyi hızlandırmak ve dijital bir ekonomi yaratma hayalini gerçekleştirmek için kritik unsurlar olarak nitelendirdi.

Ramachandran, “Dijital Hindistan misyonunu ilerletmek için gerekli altyapı geliştirmeyi desteklemek üzere denizaltı kablolarının ve kablo iniş istasyonlarının büyümesi için elverişli bir ortam yaratmak çok önemli” dedi.

Ramachandran’a göre, kolaylaştırıcı bir düzenleme, rekabeti teşvik etmede, segmentte yeniliği teşvik etmede ve her vatandaşın veri talebini karşılamada etkili bir rol oynayacaktır.

“Düzenleyiciye verdiği yanıtta BIF ayrıca yeni girenler için CLS tesislerini açmayı ve iki geniş oyuncu kategorisine sahip bir düzenleyici çerçeve uygulamayı önerdi.” , diğeri ise altyapıyı kamu hizmetlerini sağlamak için kullanacak olanlar için.

Ayrıca düşünce kuruluşu, iş yapma kolaylığını artırmak için mevcut rejimin gözden geçirilmesini talep etti.

Yatırımcı duyarlılığını artırmak için, prosedür ve süreçlerin basitleştirilmesini, geri dönüş süresinin kısaltılmasını, yasal dinleme ve izleme standartlarının uygulanmasını ve yeni teknolojilerin/modellerin uygulanmasında esnekliği savunmuştur.

BIF ayrıca, Hindistan’a ait denizaltı kablo onarım gemisinin, deniz altı kablo bakımındaki gecikmelerle ilgili bazı sorunları kısmen çözebileceğini ve yabancı gemi sağlayıcılarına bağımlılığı azaltabileceğini, “bunun şu an için tamamen pratik olmayabileceğini ve gereksiz artışa yol açabileceğini” söyledi. ağı dağıtma, çalıştırma ve bakım maliyeti, dolayısıyla son tüketici deneyimini etkiliyor”.


Ortaklık bağlantıları otomatik olarak oluşturulabilir – ayrıntılar için etik beyanımıza bakın.

Barselona’daki Mobil Dünya Kongresi’nde Samsung, Xiaomi, Realme, OnePlus, Oppo ve diğer şirketlerden en son lansmanların ayrıntıları ve haberleri için MWC 2023 merkezimizi ziyaret edin.genel-8