İngiltere’nin fintech endüstrisi kuruluşu Innovate Finance, Açık Finans sektöründe engellerin kaldırılması ve daha şeffaf yönetişim çağrısında bulundu.

Innovate Finance ve Boston Consulting Group tarafından hazırlanan ve kesintiler, yetersiz kullanılabilirlik ve API istek kotaları gibi sorunlara atıfta bulunan bir rapora göre, bankacılık verilerine erişimle ilgili sorunlar hala devam ediyor.

Innovate Finance CEO’su Janine Hirt şunları söyledi: “Açık Bankacılık, finansal hizmetler sektöründe inovasyon için bir katalizör olmuştur. Bu, özellikle rekabetin ve pazar düzenlemesinin gelişen bir fintech ekosistemi tarafından desteklenen daha güçlü müşterilerle sonuçlandığı Birleşik Krallık’ta geçerlidir.”

Açık bankacılığın düzenlenmesi, “teşvik” olan bir çerçeve ile birlikte değişken yinelenen ödeme teknolojisinin daha geniş bir şekilde itilmesi gibi “daha kapsayıcı ve şeffaf” olmalıdır.

Açık bankacılık raporuna göre İngiltere’nin fintech ekosistemi, veri mülkiyeti ve taşınabilirliği merkez alan yeni bir çerçeveye ihtiyaç duyuyor.

Hirt şunları ekledi: “Çabalarının bir sonucu olarak, dünya İngiltere’yi Açık Bankacılıkta öncü ve öncü olarak gördü. Bununla birlikte, diğer ülkeler Birleşik Krallık’ın erken benimseyen konumunu bir adım öteye taşımakla tehdit ederken, Birleşik Krallık’ın liderliğine giderek daha fazla meydan okunmaktadır.”

Innovate Finance, bu yılın başlarında yayınladığı yıllık raporunda, İngiltere’nin 2022’de daha az yatırıma rağmen Avrupa hakimiyetini koruduğunu tespit etti.genel-11