Binance yöneticilerinin metinleri ve belgeleri ABD incelemesinden kaçınma planını gösteriyor

Binancedünyanın en büyüklerinden biri kripto para Wall Street Journal’ın Pazar günü bildirdiğine göre, borsalar, 2019’da bir Amerikan varlığını kurarken ABD yetkilileri tarafından kovuşturma tehdidinden kaçınmak için bir plan geliştirdi.

Düzenlemeye tabi olmayan açık denizde yaklaşmakta olan bir baskının sinyalini veren ABD düzenleyicilerinden herhangi bir dava kripto WSJ, bir Binance yöneticisinin 2019’daki özel bir sohbette meslektaşlarına yaptığı uyarıya atıfta bulunarak, Binance’in işi ve görevlileri için “nükleer serpinti” gibi olacağını söyledi.

Rapor, The Wall Street Journal tarafından incelenen 2018’den 2020’ye kadar olan mesajlara ve belgelere ve eski çalışanlarla yapılan röportajlara dayanmaktadır.

2017 yılında kurulan Binance ve Binance.US Rapora göre, şirketlerin ifşa ettiğinden daha iç içe geçmiş durumdalar, personel ve finansmanı karıştırıyorlar ve kripto para birimleri alıp satan bağlı bir kuruluşu paylaşıyorlar.

kaydetti ki Binance.com ağırlıklı olarak Çin ve Japonya’daki merkezlerden işletilmektedir, ancak müşterilerinin beşte biri Amerika Birleşik Devletleri’nde yerleşiktir. Binance.US San Francisco merkezlidir.

WSJ’nin bildirdiğine göre, Çin’deki Binance geliştiricileri, Binance.US kullanıcılarının dijital cüzdanlarını destekleyen ve potansiyel olarak Binance’in ABD müşteri verilerine erişmesini sağlayan yazılım kodunu sürdürdü.

2020 yılından bu yana, Adalet Bakanlığı Ve Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu Raporda, mahkeme celplerine ve konuya aşina kişilere atıfta bulunularak, Binance’in Binance.US ile olan ilişkisinin araştırıldığı belirtildi. ABD’li düzenleyiciler, Binance’in ABD’deki varlığı üzerinde kontrol sahibi olduğunu belirlerse, Binance’in tüm işini denetleme yetkisine sahip olduklarını iddia edebilirler.

Bir Binance sözcüsü, Reuters’e e-postayla gönderilen bir açıklamada, “O ilk yıllarda yeterli uyum ve kontrollere sahip olmadığımızı zaten kabul etmiştik… iş uyumluluk söz konusu olduğunda bugün çok farklı bir şirketiz.”

Binance.US, saniye Ve DOJ Reuters’in yorum taleplerine hemen yanıt vermedi.

Binance, bu hafta üç ABD senatörü deve sorduğu için daha fazla inceleme altında kripto para birimi değişimi ve Binance.US, düzenleyici uyumlulukları ve mali durumlarıyla ilgili bilgi için.

Reuters, Binance.US’nin ABD düzenleyicilerinin incelemesini Binance.com’dan uzaklaştırmak için 2019’da fiili bir yan kuruluş olarak kurulduğunu bildirdi.

GN Ödülleri

FacebooktwitterLinkedin
genel-9