The Sims 4 Growing Together neredeyse burada ve Sims 4 genişleme paketleri serisinin en yenisi, PC’deki en iyi yaşam oyunlarından birini tazelemek için yeni eklemelerle kesinlikle dolu. Bu seferki tema elbette aile – ama bu, ağaç evler yapmaktan bisiklete binmeyi öğrenmekten, uzun süreli ev misafirleri ve ömür boyu dönüm noktası hatıralarına kadar her şey anlamına geliyor. Ayrıca beğeniler ve beğenmemeler ve bunların Sim etkileşimlerini etkileme biçimleri ve yeni harita San Sequoia’nın gelişi için bir revizyon var, o yüzden ne bekleyeceğimize bir göz atalım.

Herkesin favorisi Hızlı ve Öfkeli başrol oyuncusu Dom Toretto gibi The Sims 4’ün Growing Together genişlemesi tamamen aile ile ilgili. Bu, sırt çantalarından bebek alt değiştirme masalarına, arkadaşlık bilekliklerine ve hatta kendi su oyun alanınızı kurmanıza olanak tanıyan su sıçrama pedleri gibi dış mekan parti öğelerine kadar beklediğiniz her türden öğeyle dolu olduğu anlamına gelir. Bununla birlikte, belki de daha da önemlisi, çekirdek sistemlere yapılan eklemeler ve revizyonlardır.

Artık arka bahçenize bir ağaç ev inşa edebilirsiniz – bu basit bir ağaç olarak yerleştirilir ve en az bir genç Sim veya daha büyük olduğu sürece Sim’leriniz tarafından inşa edilebilir. Merdivenler, kaydıraklar ve itfaiyeci direkleri gibi özelleştirme seçenekleri var ve Sim’lerinizin zevklerine uygun dört farklı dekorasyon stili arasından seçim yapabilirsiniz. İnşa edildikten sonra güverteye Teleskop gibi nesneler koyabilir ve Sim’lerinizin orada takılıp oynamasını sağlayabilirsiniz – ve evet, yetişkin Sim’lerin orada WooHoo yapma seçeneği bile vardır.

Sim’lerin “geçici konaklamalar” başlatmasını sağlamak için yeni bir seçenek var – bunlar, alışık olabileceğiniz basit bir günlük ziyaretlerden daha uzun sürelidir ve diğer Sim’lerin potansiyel olarak günler veya haftalar boyunca yerinizde çalışmasına izin verir. Bunları kendiniz manuel olarak planlayabilirsiniz, ancak aynı zamanda uzaktaki aile ve eski arkadaşlarınızdan ara sıra gelip takılabileceklerini görmek için aramalar alacaksınız. Bir valiz ve (gerekirse) bir uyku tulumu getirecekler – ve eğer onları serbest bırakmalarını istemiyorsanız, onları evde çalıştırabilirsiniz.

Growing Together’da konuşmanın tuhaflıkları

Bebekler ve Yeni Yürümeye Başlayan Çocuklar artık üç adede kadar Tuhaflığa sahip olacak – bunlar, “Sevilmeyi seviyor”, “Sık sık hapşırma” veya “Uyanma saatinden nefret ediyor” gibi kişiliklerini tanımlayan küçük mini özelliklerdir (dürüst olmak gerekirse, bu üçü için de bir ruh halidir) ). Bunları, çocuklarınız etkinliklere katıldıkça keşfedeceksiniz – örneğin, zavallı oyuncak ayılarını yumruklamaya başladıklarında, ellerinizde saldırgan bir minik olduğunu fark edebilirsiniz. Ayrıca, şeyler üzerinde biraz daha fazla kontrole sahip olmayı tercih ediyorsanız, Tuhaflıkları manuel olarak ekleme veya kaldırma seçeneğiniz de vardır.

Bunun üzerine inşa edilen dört yeni çocuk özlemi ve beğeniler ve beğenmemeler için büyük bir revizyon var. Sim’ler artık 18 farklı “özelliklere” ve diğer 18 “sohbet konusuna” diğer Sim’lere verdikleri yanıtları etkileyecek beğeniler ve beğenmemeler atayabilir. Özellikler bir Sim’in özellikleri, hoşlandığı ve hoşlanmadığı şeyler ve yaşam tarzları tarafından belirlenir ve Sim’inizin ‘Cerebral Sims’i sevdiğine ancak ‘Duygusal karar vericilerden’ nefret ettiğine karar verebilirsiniz.

Benzer şekilde, konuşma konularına yönelik tercihleri, belirli eylemlere ne kadar açık olduklarını etkileyecektir – belki her zaman tartışmalara girmeye heveslidirler (arkadaşça olsun ya da olmasın) veya belki iltifatlara dayanamazlar. Çoğu sosyal etkileşim, sosyalleşmenizi daha kolay hale getirmek için artık yardımcı olacak şekilde bu belirli kategorilerde gruplandırılmıştır ve en iyi arkadaş edinme veya evlenme teklif etme gibi önemli etkileşimler, yanlışlıkla engellenemeyecek şekilde tüm kategorilerden ayrılmıştır.

The Sims 4 Growing Together - Sim'e dört maceralı görevi tamamlama görevi veren 'orta yaş krizini' gösteren bir menüye sahip bir evin geniş çekimi

Birlikte Büyümede Kilometre Taşları Yapmak

Evlilikten bahsetmişken, Growing Together ayrıca Sim’leriniz için Kilometre Taşlarını da tanıtıyor. Bunlar hayatlarındaki önemli noktaları işaretler: okumayı öğrenmek, ilk öpücüğünüz, ehliyet sınavını geçmek, evlenmek vb. İlk zamanlarda, bebek ve küçük yaştaki Kilometre Taşları yapabileceklerini etkileyecektir – örneğin kendi başlarına oturmayı öğrenmek yeni etkileşimlere izin verirken – diğer Kilometre Taşları, okul çizimi veya evlilik sertifikanız gibi değer verebileceğiniz hatıraları ödüllendirir.

Bir Sim yaşlandıkça, en değerli anılarından bazılarını Hatıra Kutusunda saklama seçeneğine sahip olacak. Bu, ailenizin birçok neslinden en duygusal anlardan bazılarını taşır ve yaşlılar, kutuyu koruma için gelecek nesillere devretme seçeneğine sahiptir. Sim’ler ayrıca biraz zaman ayırarak kutuyu karıştırabilir ve ailenin onlar için tam olarak ne anlama geldiğini düşünebilir.

Yetişkin Sim’ler ayrıca kendilerini, dikkatli olmazlarsa kariyer ilerlemelerini engelleyebilecek iş yeri rakipleriyle bulacaklar. Şirket zor durumdaysa Sim’inizin işten çıkarılma ihtimali de var. Tüm bu dramın yanı sıra, dört farklı olası sonucu olan bir orta yaş krizi de (elbette oyun içinde) yaşayabilirsiniz; örneğin, ‘maceracı’ bir kriz, onları benzersiz yerlere seyahat etmek ve garajda küçük şeyler yapmakla görevlendirebilir.

The Sims 4 Growing Together - San Sequoia'nın tüm arsa boyutlarını gösteren genel bakış haritası

San Sequoia’ya mı gidiyorsun?

Yeni Sims 4 haritası San Sequoia, San Francisco’ya dayanmaktadır ve ekibin söylediğine göre gerçek hayattaki yerin çeşitli banliyölerini temsil eden üç bölgeye ayrılmıştır. Anchorpoint Wharf hareketli bir şehir merkezidir, Gilbert Gardens parklarla dolu muhteşem bir kırsal bölgedir ve Hopewell Hills daha samimi, daha sessiz bir mahalledir. Geliştirici Matthew Fahey bize bir iyi bak yukarıda görülen arsa boyutlarında da.

Bununla birlikte, San Sequoia’da pek bulamayacağınız bir şey var – adını taşıyan ağaçlar. Bazı büyük yaşlı ağaçların gövdeleri var ve ‘Sim Guru’ Doi, ekibin artık modern çağa kadar ayakta kalamayan bu ağaçları dahil ederek bölgenin tarihinin bir kısmını aktarmak istediğini açıklıyor. anmak “Körfez Bölgesi’nin bitki örtüsünün zaman içinde nasıl dönüştüğü ve yerel yerlerin nasıl hâlâ orada olmayan ağaçların adlarıyla anıldığı.”

YouTube Küçük Resmi

The Sims 4 Growing Together 16 Mart’ta çıkıyor Steam ve EA uygulamasında, PlayStation ve Xbox konsollarında. Tabii ki temel oyuna sahip olmanızı gerektirir, ancak daha önce yapmadıysanız, The Sims 4’ü ücretsiz oynayabilirsiniz.

Genişletmeden önce, gençler için büyük bir revizyon içeren The Sims 4 bebek güncellemesinin gelmesi de geliyor. En iyi Sims 4 modlarını denediğinizden ve en iyi Sims 4 CC paketlerine göz attığınızdan emin olarak önceden hazırlanın. Ailenizi yönetmenin biraz fazla gelmesi ihtimaline karşı, tüm The Sims 4 hilelerini de not etmek isteyeceksiniz.

oyun-2