2023 Spirit Ödülleri’nin sunucusu Hasan Minhaj, monologunda bu yılki ödüllerde Cate Blanchett’in yenileceğini öne sürdü.

Ama bunun yerine, Blanchett ve filmi Katran neredeyse eve eli boş döndü ve aday gösterildiği yedi ödülden yalnızca birini kazandı. Focus filmi, en iyi görüntü yönetmenliği kategorisinde birinci olurken aday olduğu diğer kategorilerde kaybetti.

Katran birden fazla Ruh Ödülü adaylığı kazanamayan tek film değildi. Her Şey Her Yerde Hepsi Birden hakimiyet, hepsi birkaç ödül kazanan aşağıdaki filmlerin de dışarıda bırakıldığı anlamına geliyordu: Dört kez aday Palmiye Ağaçları ve Enerji Hatları ve üç kez aday Kemikler ve HepsiTimothée Chalamet’in oynadığı; Teftiş; Ve Murina.

Konuşan Kadınlar ayrıca aday gösterildiği tüm rekabetçi ödülleri kaybetti, üçü, yalnızca daha önce duyurulan Robert Altman Ödülü’nü kabul etti ve bu, Sarah Polley’in yazdığı ve yönettiği uzun metrajlı filme bir süre ilgi odağı olmaya devam etti. Yapımcı ve aktris Frances McDormand da Spirit Awards’a katıldı ve birkaç kesitte gösterildi.

Biraz daha iyi durumda olmak beş kez aday gösterildi Güneş’ten sonraen iyi ilk özelliği kazanan ancak ne yazık ki başka bir şey kazanamayan; KatedralJohn Cassavetes Ödülü’nü kazanan ancak diğer iki adaylığını kaybeden; Ve Suçlu Emilyen iyi ilk senaryoyu kazanan ancak diğer üç adaylığını kaybeden. Güneş’ten sonraPaul Mescal ve Suçlu EmilyAubrey Plaza canlı yayınlanan ödül şovunda biraz yüz yüze görüştü.

Nitekim, John Patton Ford’un kazandığı Suçlu Emily film gibi daha iyi bilinen filmleri geride bıraktığı için biraz sürpriz oldu. Ateş Adası Ve Bedenler Bedenler Bedenler.

TV tarafında, üç kez aday kıdem Ve İstasyon On Bir kapatıldı.

Ayrı olarak, Ayo Edebiri’nin yeni bir dizide en iyi yardımcı performansı kazanması biraz sürpriz oldu çünkü yenildi. Abbott İlkokulu diğer törenlerde eşdeğer ödüller kazanan Sheryl Lee Ralph ve Janelle James’i canlandırıyor. Ancak Edebiri’nin galibiyeti muhtemelen sinyal verdi AyıAday gösterildiği üç ödülden ikisini, herhangi bir TV şovunun çoğunu kazandığı için hakimiyeti.sinema-2