ZTE yan kuruluşu Nubia, yakın zamanda RedMagic 8 Pro’yu 28 Ocak 2023’ten itibaren satışa sundu. Şimdi, önümüzdeki hafta, Nubia Z50 Ultra safkan bir oyun akıllı telefonu olarak değil, pratikte tam tersi olarak sunulacak: mükemmel bir kameralı akıllı telefon!

Nubia Z50 Ultra, nihai kamera amiral gemisi olmayı hedefliyor

ZTE, 2020’de pratik olarak Ekran Altı Kameranın (UDC) mucidiydi. Galaxy Z Fold 4’teki (test için) Samsung gibi diğer üreticiler de bu teknolojiyi denedi. Bu arada ZTE, UDC’nin dördüncü nesline ulaştı ve arkasındaki teknolojiye NeoVision adını verdi. Şimdiye kadar 16 MP’lik bu tarz gizli kamerası ile göz dolduran firma, 1440 Hz PWM karartma ile 6.8 inçlik 2K BOE AMOLED ekranı kesinlikle süslüyor.

Nubia Z50 Ultra

Nubia Z50 Ultra, görünmez UDC ve 2k ekranla birlikte gelir. / © ZTE | NextPit tarafından düzenle

Xiaomi 13’ün düz kenarlarını (test için) tasarımdan tanıyor olsak da, Nubia Z50 Ultra’da daha önce OnePlus 11’e (test için) özgü olan alarm kaydırıcısı da var gibi görünüyor. Ancak Snapdragon 8 Gen 2 ile donatılan amiral gemisi, arka kamerasıyla dikkatleri üzerine çekmeli. ZTE, fotoğrafçılar arasında çok popüler olan portre çekimleri için 85 ve 35 mm odak uzunluklarına güveniyor.

Nubia Z50 Ultra’nın kamerası portre fotoğrafçılığına odaklanıyor

Nubia Z50 Ultra’da Sony’den 1/1,3 inç IMX786 görüntü sensörüne sahip 64 MP ana kamera, 50 MP ultra geniş açılı kamera ve optik görüntü sabitleme özelliğine sahip 64 MP devasa periskop kamera bulunuyor. Üretici, 7 Mart’ta Çin saati ile 14:00’te resmi olarak yayınlanmasından önce, ilgili fotoğraflarla birlikte Çin sosyal ağı Sina Weibo’da bu portre fotoğraflarının reklamını yapıyor.

Nubia Z50 Ultra

85 mm eşdeğer odak uzaklığına sahip Nubia Z50 Ultra’nın ilk test fotoğrafı. / © ZTE | NextPit tarafından düzenle

Pilin 5.000 mAh kapasiteye sahip olduğu ve depolamanın mevcut LPDDR5X RAM ve UFS 4.0 NAND depolama standardını karşılayacağı söyleniyor. Mevcut amiral gemisi akıllı telefonların ana kameraya nasıl güçlü bir şekilde odaklandığı şaşırtıcı. Yakın zamanda piyasaya sürülen 200 MP ana kameralı Samsung Galaxy S23 Ultra (test için), bu sabah tahmin edilen Oppo Find X6 Pro veya yaz aylarında beklenen Xiaomi 13 Ultra olsun.

Peki ya seninle? Tabii ki, pil, işlemci, fiyat ve yazılım güncelleme garantisinden oluşan genel paket doğru olmalıdır. Ancak akıllı telefonunuzdaki bir üst kamera sizin için ne kadar önemli? Bununla gerçekten ilgilenirdim. Düşüncelerinizi yorumlara yazın.genel-27