ATS şirketler grubu, Rus işletmelerinden biriyle (adlandırılmayan) işbirliği içinde kısa sürede Granta sedan’ın çift yakıtlı versiyonu için bir gaz silindiri geliştirdi. Lagrus ve Vesta üretiminin yeniden başlamasından sonra, böyle bir silindir Lada Largus ve Lada Vesta’nın çift yakıtlı versiyonlarına takılabilecektir – yakın zamana kadar bu modeller, alternatif olmayan bir Çin metal kompozit silindiri olan Sioma ile donatılmıştı. .

gaz şişesi

Yerli silindirin hacmi 80 litredir. Yapısal olarak, ikinci tip silindirlere (CNG2) aittir: gövde, bir takviye kabuğu ile kaplanmış metal bir yatak ekinden yapılmıştır. Bu tür silindirlerin tamamen metalden (birinci nesil) daha hafif olduğu, ancak aynı zamanda 20 MPa’lık bir basınca dayandığı belirtilmektedir.

Metan Lada Granta yerli bir gaz tüpü aldı.  Çift yakıtlı Lada Largus ve Lada Vesta'da görünebilir.
doldurma bağlantısı

ATS Şirketler Grubu, silindirin kendisine ek olarak, onu Lada Granta’nın bagajına monte etmek için yeni bir çözüm buldu. Silindir, emniyet valfi ile birlikte arka koltukların arkasında bulunur ve plastik bir mahfaza ile kaplanmıştır. Ayrıca metan Granta ile önceki doğal gaz modelleri arasındaki önemli bir fark, doldurma ağzının benzin deposu kapağına değil, kaputun altına yerleştirilmesiydi. Bunun Granta’nın tasarım özelliğinden kaynaklandığına dikkat çekiliyor.genel-22