Şirketin yaklaşmakta olan A serisi orta sınıf akıllı telefonları Samsung Galaxy A54 5G ve Galaxy A34 5G’nin bu ay görücüye çıkması bekleniyor. Her iki telefonun piyasaya sürülmesinden önce, bir Alman yayını Galaxy A54 5G ve Galaxy A34 5G’nin renk seçeneklerini sızdırdı. Yayın ayrıca sözde akıllı telefonların ek özelliklerini önermeye devam ederken, aynı zamanda Android 13 tabanlı One UI 5.0 üzerinde çalışması beklenen Samsung’un uygun fiyatlı 5G A serisi akıllı telefon ikilisine ilişkin önceki bazı önerileri gözden geçirdi. kutu.

WinFuture’da var sızdırılmış sözde Samsung Galaxy A54 5G ve Galaxy A34 5G’nin yüksek kaliteli pazarlama görselleri. Bu görüntüler, Samsung akıllı telefonlarının amiral gemisi Samsung Galaxy S23 akıllı telefon serisi ile benzer bir tasarım dili kullanacağını gösteriyor. Bu, düşük kaliteli sızdırılmış görüntülere dayanan benzer bir iddiada bulunan daha önceki bir raporla uyumlu görünüyor.

En son rapor, Samsung Galaxy A54 5G ve Galaxy A34 5G akıllı telefonların hem ön hem de arka taraflarında tamamen düz bir tasarıma sahip olacağını gösteriyor. Ancak her iki akıllı telefondaki üçlü kamera arka modülü, plastik mahfazadan biraz çıkıntılı görünüyor. Ayrıca, ekranın etrafındaki kenarların da önceki sızıntıların önerdiğinden biraz daha kalın ve geniş olduğu gösteriliyor.

Bu arada sızdırılan görseller, Samsung Galaxy A54 5G ve Galaxy A34 5G’nin Kireç Yeşili, Mor ve Siyah renk seçenekleriyle (Almanca’dan çevrilmiştir) sunulabileceğini gösteriyor. Bu arada, Galaxy A54 5G için dördüncü bir Beyaz renk seçeneği sunulurken, Galaxy A34 5G Gradient Hue renk seçeneğiyle gelebilir.

Rapor, Samsung Galaxy A54 5G’nin Full-HD çözünürlük ve 120 Hz yenileme hızı sunan 6,4 inç AMOLED ekrana sahip olacağını öne süren önceki iddiaları doğruluyor gibi görünüyor. Akıllı telefonun bir Samsung Exynos 1380 sekiz çekirdekli SoC tarafından desteklenmesi bekleniyor. Galaxy A54 5G’deki üçlü arka kameranın 50 megapiksel birincil sensör, ardından 8 megapiksel ultra geniş açılı kamera ve 2 megapiksel üçüncül sensör tarafından yönetilmesi bekleniyor.

Öte yandan Galaxy A34 5G’nin damla çentikli 6.6 inç Super AMOLED ekrana sahip olması bekleniyor. Akıllı telefonun bir MediaTek MT6877V sekiz çekirdekli SoC tarafından desteklenmesi bekleniyor. Bununla birlikte, rapor, Galaxy A34 5G akıllı telefonun 48 megapiksel ana kamera, 8 megapiksel ultra geniş açılı kamera ve 5 megapiksel üçüncül kamera tarafından yönetilecek olan düşürülmüş bir kamera kurulumuna sahip olacağını öne sürdü. Özçekimler için, Galaxy A34 5G akıllı telefonun artık 13 megapiksel kameraya sahip olması bekleniyor.

Her iki akıllı telefonun da 5.000 mAh pil taşıması ve kutudan çıkar çıkmaz Android 13 tabanlı One UI 5.0 üzerinde çalışması ve su ve toza dayanıklılık için IP67 sertifikasına sahip olması bekleniyor. Daha önceki bir rapor, her iki akıllı telefonun da Samsung tarafından 15 Mart’ta piyasaya sürülebileceğini öne sürerken, başka bir rapor Galaxy A34 5G’nin fiyatının Rs civarında başlayabileceğini öne sürdü. 36.200, Galaxy A54 5G ise Rs civarında fiyatlandırılabilir. 49.000.

Bununla birlikte, şirketin yeni A serisi akıllı telefonları piyasaya sürme planları veya bunların özellikleri, tasarımı ve fiyatları hakkında Samsung’tan herhangi bir açıklama yapılmadığını belirtmek önemlidir.


Samsung’un Galaxy S23 serisi akıllı telefonları bu hafta başlarında piyasaya sürüldü ve Güney Koreli firmanın ileri teknoloji cep telefonları üç modelde de birkaç yükseltme gördü. Fiyatlardaki artış ne durumda? Bunu ve daha fazlasını Gadgets 360 podcast’i Orbital’de tartışıyoruz. Orbital şu ​​adreste mevcuttur: spotify, Gaana, JioSaavn, Google Podcast’leri, Apple Podcast’leri, Amazon Müzik ve podcast’lerinizi nereden alırsanız alın.
Ortaklık bağlantıları otomatik olarak oluşturulabilir – ayrıntılar için etik beyanımıza bakın.

Barselona’daki Mobil Dünya Kongresi’nde Samsung, Xiaomi, Realme, OnePlus, Oppo ve diğer şirketlerden en son lansmanların ayrıntıları ve haberleri için MWC 2023 merkezimizi ziyaret edin.genel-8