Octopath Traveler 2’de ikincil görevlerin kilidini açmak, size savaşta düzinelerce olası sınıf kombinasyonu sunar, ancak oldukça fazla çaba gerektirir. Yalnızca iş loncasının yerini bulmak zorunda değilsiniz, aynı zamanda karakterlerin bu ikincil işi donatmasına izin veren lisansların kilidini açmak için bazı – genellikle oldukça zor – görevleri tamamlamanız gerekiyor.

Bu kılavuz, Octopath Traveler 2’de tüm ikincil işleri ve gizli işleri nerede bulacağınızı ve lisans gereksinimlerinin nasıl tamamlanacağını açıklar.

Şimdi oynuyor: Octopath Traveler II – Tanıtım Fragmanı

Octopath Traveler 2’de ikincil işler nasıl açılır?

Octopath Traveler 2, başlangıçta ikincil görevlerin kilidini orijinaline benzer bir şekilde ele alır, yalnızca her işin tanrısıyla ilişkili kutsal tapınaklar bulmak yerine, o işin loncasını bulmanız gerekir. Yine de benzerlikler burada bitiyor.

Bir iş loncası bulmak size o iş için bir lisans verir. Her iş için iki tane daha kazanabilirsiniz, ancak bunu ancak o sınıfla ilgili bir dizi görevi tamamladıktan sonra yapabilirsiniz. Örneğin, Avcı lisansı almak, nadir bulunan, güçlü canavarların izini sürmeyi içerirken, Hırsız loncası değerli eşyaları çalmanızı sağlar.

İlk Octopath Traveler’ın aksine, aynı ikincil görevi birden fazla karakter donatabilir. Lonca görevlerinin çoğu isteğe bağlı zindanları veya geç oyun alanlarını ziyaret etmeyi içerir, bu nedenle sonunda tüm bir akademisyen veya eczacı grubuna sahip olabilirsiniz, ancak bu oyunun başlarında yapabileceğiniz bir şey değildir.

İkincil bir işi donatmak, o karakterin ilahi becerileri ve destek becerileri dahil olmak üzere o işin tüm becerilerine erişmesini sağlar. İş becerileri o işe bağlıdır, ancak kilidini açtığınız herhangi bir destek becerisi kombinasyonunu donatabilirsiniz.

Ancak, ikincil işler yeni yol eylemlerine erişim sağlamaz.

Tüm Octopath Traveler 2 ikincil iş konumları

Çoğu iş loncası, bir karakterin ikinci bölümü sırasında seyahat ettiğiniz bölgelerde bulunur ve tehlike seviyeleri 18 ile 36 arasında değişir. Yine de, en az bir güçlü karakteriniz veya iyi bir şifacınız varsa, bulmak için daha tehlikeli yerlere girebilirsiniz. çok fazla belaya girmeden bir lonca.

Alimler loncası konumu

Scholar’s loncası, Throne’un ikinci bölümünde yolculuk ettiğiniz Western Winterbloom Snows’ta. Köprünün kuzeyindeki bir tepede bir ev. Osvald için özel bir becerinin kilidini açabileceğiniz Bilgin Sunağı için köprünün altını kontrol ettiğinizden emin olun.

Scholar lisansları nasıl alınır?

Bu, ekstra lisansları oldukça hızlı bir şekilde alabileceğiniz ender örneklerden biridir.

  • 5 Kadim Nöbetçi Çekirdeği toplayın – Kadim Nöbetçiler, Partitio’nun ikinci bölümünde ziyaret ettiğiniz fabrikada dolaşıyor
  • 5 Yüce Ruh Taşı toplayın – Bunları geceleri Western Winterbloom Snows’ta veya New Delsta’nın doğusundaki Abandoned Village civarında karşılaşabileceğiniz elementallerden çalın

Dansçılar Loncası konumu

Dansçılar Loncası, Wellgrove’da, şehrin doğu tarafındaki bir binadadır.

Nasıl daha fazla Dansçı lisansı alınır?

Octopath 2’nin bazı şartlarını unuttuysanız, daha fazla Dancer lisansı almak kafa karıştırıcı görünebilir. Bir karakterin Dansçının ilahi becerisini öğrenmesi ve ardından ikinci bir karakterin bunu öğrenmesi gerekir. İlahi Beceriler, bir işin yalnızca bir karakter o iş için mevcut olan diğer tüm becerileri öğrendikten sonra açılan özel becerileridir. Uzun zaman alır ve 9.000’den fazla İş Puanı alır.

Yeni lisanslar kazanmak, bazı çok özel görevleri tamamlamayı gerektirir.

Tüccarlar Loncası konumu

Merchant’s Guild, Western Crackridge Wilds’ta, daha spesifik olarak bölgenin batı kesiminde, uçurumun solunda.

Tüccar lisansları nasıl alınır

Bunları elde etmenin yöntemi basittir, ancak pahalıdır. İlki için 100.000 Yaprak ve ikincisi için 300.000 Yaprak ödemeniz gerekiyor. Daha fazla para kazanmanın kolay bir yolu için yüksek değerli öğeleri çaldığınızdan, gasp ettiğinizden veya rica ettiğinizden emin olun.

Avcılar Loncası konumu

Avcı Loncası, Canavar Köyü’nün doğusundaki Batı Tropu’hopu Traverse’dedir. Bir hazine sandığına giden merdivenlerden kuzeye doğru ilerleyin ve açık loncayı solunuzda, bazı ağaçların arkasında gizlenmiş halde bulacaksınız.

Hunter lisansları nasıl alınır?

  • Quicksand Monster’s Liver’ı Elde Edin – Hineouma’daki Quicksand Gaol’un sonunda patronu yenin (tehlike seviyesi 30)
  • Deniz Canavarı’nın Whiske’sini Elde Edin – Denizlerin Belası patronunu girdapta yenin

Eczacılar Loncası konumu

Eczacı Loncası, Harborlands’ın güneyindeki Conning Deresi’ndedir. Tehlike seviyesi biraz yüksek olsa da, Canalbrine yolundan oraya oldukça hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Eczacı ruhsatı nasıl alınır

Daha fazla Eczacı lisansı kazanmak için belirli öğeleri toplamanız gerekir.

  • 5 Herb-of-Grace Tomurcuğu topla – Toto’haha Anchorage’daki Dev Timsah bunları düşürüyor
  • Wellgrove ve House Wellows Manor’da 5 İlkel Boynuz İksiri – Şeytan Geyiği toplayın, bunları bırakın, ancak oldukça güçlüler

Hırsızlar Loncası konumu

Hırsızlar Loncası, bir sokağın sonundaki Clockbank sanayi bölgesindedir. Partitio’nun ikinci bölümünde orada olacaksınız, ancak loncaya yalnızca geceleri girebilirsiniz.

Hırsız lisansları nasıl alınır

Üçüncü Hırsız lisansı muhtemelen oyunun sonuna kadar beklemek zorunda kalacak. Bunu Hırsızlar Loncası için yapmanıza rağmen, aslında öğeleri Partitio ile satın alabilir veya Agnea’s Entreat eylemiyle ücretsiz olarak alabilirsiniz.

  • Hırsızların Mücevherini Çal – Bir Clockbank sakini buna sahip
  • Usta Hırsızın Safir Taşını Çal – Usta Hırsız, oyunun sonuna kadar ziyaret etmeyeceğiniz Timberain’de yaşıyor

Rahipler Loncası konumu

Clerics Guild, Flamechurch ve Montwise arasındaki bölge olan Borderfall’dadır. Oraya oldukça erken varabilirsiniz ve tehlike seviyesi sadece 18 civarındadır.

Cleric lisansları nasıl alınır?

Üçüncü Cleric lisansını almak, gizli bir patron bulmanın zorlu bir yöntemini içerir.

  • High Priest’s Amulet’i Elde Edin – Leaflands’deki Starfall Springs zindanında patronu yenin

Baş Rahibin Kutsal Yazılar Kitabını nasıl edinebilirim?

Kutsal Yazılar Kitabı da bir patron düşürme öğesidir, ancak aslında patronu bulmak çok özel bir dizi eylem gerektirir. Boss, Stormhail Snows’taki Duvarın Altında zindanında hasarlı bir köprünün altında pusuda bekliyor ve oraya ulaşmak için sekiz kişiye ihtiyacınız var.

Sadece dört kişilik bir partiye sahip olabileceğiniz için, bu, dört NPC’nin sizi takip etmesini sağlamak için Partitio’nun kiralama eylemini, Agnea’nın cazibesini, Ochette’in arkadaşını ve Temenos’un rehberini kullanmanız gerektiği anlamına gelir. Zindandaki köprü, üzerinden geçtiğinizde parçalanacak ve kitabı almak için patrona meydan okuyabilirsiniz.

Savaşçılar Loncası konumu

Savaşçılar Loncası, Hinoeuma’da Castti’nin ikinci bölümünde ziyaret edeceğiniz bir kasaba olan Sai’de. Oraya Conning Creek’in batısına giderek ulaşabilirsiniz.

Savaşçı lisansları nasıl alınır?

Yeni Warrior lisansları almak, Dancer lisansları almakla aynı modeli izler. Savaşçının İlahi Becerisini öğrenmek için bir karaktere ve ardından aynısını yapmak için ikinci bir karaktere ihtiyacınız var.

Ahtapot Gezgini 2 gizli işler

Gizli işler biraz farklı çalışır ve ekstra lisans gerektirmez.
Gizli işler biraz farklı çalışır ve ekstra lisans gerektirmez.

İlk oyunda olduğu gibi Octopath Traveler 2’de de oyunun çeşitli noktalarında kilidini açabileceğiniz dört gizli görev vardır. Bunlar ek lisans gerektirmez, bu nedenle, kilidini açar açmaz herkes işi donatabilir. Ancak bazılarının çok özel beceri gereksinimleri vardır, bu nedenle Mucit’in kilidini oyunun başlarında açmak için acele etseniz bile, onların tüm yeteneklerine daha sonra erişemezsiniz.

Octopath Traveler 2 Mucit konumu

Mucitler loncası, New Delsta’nın doğusunda, nehir kıyısındaki ahşap bir evdedir. İşin kilidini açmak için lonca başkanıyla konuşun. Yeni becerilerin kilidini açmak için belirli öğeleri bulmanız gerekir. Hangi öğelere ihtiyacınız olduğunu görmek için buluş durumlarını kontrol edin.

Mucit, müttefiklerinizi güçlendirebilen, sıra sırasını değiştirebilen ve herhangi bir silah biçimini alan saldırıları kullanabilen kullanışlı bir destek ve saldırı sınıfıdır. Dezavantajı, bir yeteneği kullandıktan sonra mekanizmayı yeniden inşa etmek için bir sıra harcamanız gerekmesidir, bu nedenle bu sınıfı kullanmak dikkatli bir planlama gerektirir.

Octopath Traveler 2 Conjurer konumu

Sihirbaz işinin bir loncası yoktur. Bunun yerine, Ku’da, kale girişinin sağındaki kulede bir dizi patron savaşında savaşıyorsunuz. Kuleye erişmek için Hikari’nin hikayesini bitirmeniz gerekecek.

Herhangi bir ilerlemeyi kaybetmemek için her dövüş arasında tasarruf ettiğinizden emin olun.

Son patron, farklı zayıflıklara sahip iki form alır ve dövüşü bitirdiğinizde, Sihirbaz işinin kilidini açarsınız. Bu, yeni becerilerin kilidini açmak için İş Puanı gerektirir, ancak diğer işlerden çok daha yüksek bir oranda. Her becerinin maliyeti 2.000 JP’dir.

Sihirbaz, en büyük nimeti fiziksel saldırılara temel nitelikler ekleyerek, partinizin başka türlü hedefleyemeyeceği düşman zayıflıklarından yararlanmanıza yardımcı olan bir destek sınıfıdır.

Ahtapot Gezgini 2 Arcanist konumu

Arcanist işini almak biraz hazırlık çalışması gerektirir. Partitio’nun Scent of Commerce yan görevlerinin bir parçası olarak yapabileceğiniz bir gemi satın almanız gerekiyor. Avcılar Loncası’nı bulduğunuz yerin doğusunda, Tropu’hopu’daki limana gidin ve 100.000 yaprak karşılığında bir tekne satın alın.

Doğuya, girdaptaki patronu da yenmeniz gereken 45. seviye bir bölge olan Kayıp Ada’ya yelken açın. Adaya inin, zamanı geceye çevirin ve Arcanist’e giden mavi ışığın izini takip edin.

Sihirbaz işinde olduğu gibi, yeni Arcanist becerilerin kilidini açmak için İş Puanlarını kullanırsınız.

Arcanist, Rahip ve Dansçı’nın birleşimi gibidir. Hafif ve karanlık hasar verebilir, müttefikleri güçlendirebilir ve gruptaki herkese güçlendirmeleri yayabilir. Yalnızca bir gizli işin kilidini açarsanız, bırakın bu olsun.

Octopath Traveler 2 Armsmaster konumu

Armsmaster loncası, Wildlands’in en kuzeydoğusundaki kasaba olan Gravell’de yalnız bir demircidir. Eve erişmek ve işin kilidini açmak için gece gardiyanı pusuya düşürün. Demirci, yeni Armsmaster becerilerinin kilidini açmak için paslı silahlara ihtiyaç duyar ve bu becerileri savaşta kullanılabilir hale getirmek için bu rafine silahları donatmanız gerekir.

Armsmaster, savaşçının nihai bir versiyonudur. Altı silah türüne de erişebilirler ve becerileri savaşın koşullarına göre değişir.

Octopath 2 yolculuğunuzun henüz başındaysanız, ilk olarak kiminle başlayacağınıza dair başlangıç ​​ipuçlarımıza ve önerilerimize göz atın.

Burada tartışılan ürünler editörlerimiz tarafından bağımsız olarak seçilmiştir. Sitemizde öne çıkan herhangi bir şeyi satın alırsanız, GameSpot gelirden pay alabilir.oyun-1