LinkedIn kurucu ortağı Reid Hoffman, OpenAI yönetim kurulundan ayrıldı, işte nedeni

Linkedin’in kurucu ortağı Reid Hoffman

LinkedIn kurucu ortağı Reid Hoffman ayrılıyor OpenAIDaha fazla yapay zeka şirketini desteklediği için yönetim kurulunun çıkar çatışmalarından kaçınması gerektiğini söyledi.

2015 yılında kuruluşundan bu yana girişime yatırım yapan ve danışmanlık yapan Hoffman, risk sermayesi şirketi olduğunu söyledi. gri kilit Chatbot sansasyonunun yaratıcısı OpenAI’nin araçları için ödeme yapan sunum oluşturucu Tome gibi şirketlere fon sağlıyor. ChatGPT. Hoffman ayrıca Inflection’ın kurucu ortağıdır. AIOpenAI’ye benzer bir teknoloji üzerinde çalışan en yüksek profilli girişimlerden biri.

“Önümüzdeki tüm olasılıklarla, AI söz konusu olduğunda herhangi bir uygulamanın, şirketin veya sektörün ötesinde düşünmek önemlidir, çünkü etkisinin çok daha büyük olacağına inanıyorum” dedi. “OpenAI yönetim kurulundan ayrılmaya karar verdim. Bu kararı Sam ile aylarca süren görüşmelerden sonra verdim. [Altman], Greylock meslektaşları ve arkadaşları. “

OpenAI’nin bugüne kadar çatışmalardan kaçındığını belirterek, “Yönetim kurulundan ayrılarak, hem OpenAI hem de desteklediğim tüm Greylock portföy şirketleri için aşağı yönlü potansiyel sorunları proaktif olarak durdurabilirim” dedi.

Hoffman’ın ayrılışı, içerik üretimini ve tüm endüstrileri yapay zeka aracılığıyla yeniden şekillendirmeyi amaçlayan artan sayıda şirket arasındaki rekabetin altını çiziyor.

Aynı zamanda Hoffman, OpenAI’nin “müttefiki” olarak kaldığını ve istenirse sektörler arası ortaklıklar da dahil olmak üzere teknoloji aracılığıyla “insanlığı yükseltmek” için çalışmak istediğini söyledi.

Ayrıca Oku

Apple, ChatGPT tech hereamp39s neden ile e-posta uygulaması güncellemesini engeller
Elon Musk, OpenAIamp39'un ChatGPT rakibini geliştirmek için ekip kuruyor

“Uzaklaştırarak, yapay zekanın insanlığa fayda sağlamada önemli bir rolü olduğuna inanıyorum. Bir yatırımcı ve aynı zamanda bir hümanist olarak, insanlığı yükseltme hedefini desteklemek için herhangi bir yapay zekaya katılmamı istiyorum. Elimden geldiğince yardım etmek istiyorum. OpenAI, Inflection ve daha birçok şirket, isterlerse hepimizin yararına olacak şekilde birbirleriyle inşa etmek için net bir yola sahip olacak.”

Sam AltmanOpenAI CEO’su, Hoffman’a yanıt veren bir Twitter gönderisinde “gelecekte çok daha fazla işbirliğini” dört gözle beklediğini söyledi.

Hoffman, kendisi de OpenAI’nin önemli bir ortağı ve yatırımcısı olan Microsoft Corp’un yönetim kurulunda kalmaya devam ediyor.

GN Ödülleri

FacebooktwitterLinkedin
genel-9