En son Steam Deck beta güncellemesi sayesinde oyuncular artık el cihazında Doom Eternal’da ışın izlemeyi etkinleştirebilir.

Spesifik olarak, ışın izlemeli yansımalar artık Deck’te oynarken destekleniyor. Taş, Kağıt, Av Tüfeği. Valve kodlayıcısı Pierre-Loup Griffais şuraya gitti: twitter DXR’nin (DirectX Raytracing) üzerinde çalışıldığını ancak henüz hazır olmadığını açıklamak için.

RPS, ışın izleme etkinleştirildiğinde ve Orta kalitede ön ayarda oynandığında, Doom Eternal’ı oyun 30 fps’nin altına düşmeden oynayabildiklerini belirtiyor. Ancak 35 fps’nin üzerine pek çıkmadı. Ayrıca, bu ayarlarda oynamak için oyuncuların oyunun sorunsuz çalışması için diğer grafik ayarlarını düşürmek zorunda kalacaklarını da belirtmekte fayda var.

yeni çıkan güncelleme Steam Deck için Wo Long: Fallen Dynasty’deki grafik bozulma sorunları ve belirsiz gelecek oyunlardaki GPU çökmeleri gibi birkaç sorun düzeltildi.

Deck’te ışın izlemenin resmi olarak desteklendiğini görmek etkileyici. Bu son derece donanım yoğun bir özelliktir ve bu nedenle, hareket halindeyken oynanması amaçlanan bir oyun cihazında görmeyi bekleyeceğiniz bir şey değildir.

Daha fazla GameSpot haberi için şu hikayelere göz atmayı unutmayın:

Burada tartışılan ürünler editörlerimiz tarafından bağımsız olarak seçilmiştir. Sitemizde öne çıkan herhangi bir şeyi satın alırsanız, GameSpot gelirden pay alabilir.

oyun-1