2019'da Wayback Machine aracılığıyla ortaya çıkan CH4 web sitesi.

2019’da Wayback Machine aracılığıyla ortaya çıkan CH4 web sitesi.
Ekran görüntüsü: Gizmodo

Bunu daha önce duyduysanız beni durdurun: Bir adam, yatırımcıları inek kakasını yeşil enerjiye dönüştürdüğüne ikna ederek yaklaşık 9 milyon doları zimmetine geçirdi ve ardından makinelerin hiçbirini üretmedi.

Pazartesi günü, California, Porterville’den 66 yaşındaki Raymond Brewer, yatırımcıları dolandırmakla suçlandığını kabul etti. Mahkeme kayıtları, Brewer’ın hırsızlık yaptığını gösteriyor. Kaliforniya ve Idaho’daki çeşitli ilçelerdeki mandıralarda anaerobik sindiriciler veya inek gübresini daha sonra enerji olarak satılabilecek metan gazına dönüştürebilen makineler inşa etme vaatleriyle 2014 ve 2019 yılları arasında yatırımcılardan 8.750.000 $. Ancak Brewer, bu sindiricilerden herhangi birini fiilen inşa etmek yerine, bunu aşağıdaki gibi şeylere harcadı: yeni bir ev ve yeni Dodge Ram kamyonetler.

Buna göre Kaliforniya Doğu Bölgesi ABD SavcılığıBrewer bir üretken dolandırıcı. Potansiyel yatırımcıları, çürütücüleri kuracağını söylediği mandıra turlarına çıkardı ve bu mandıralarla anlaşma imzaladığı yerlere sahte belgeler gönderdi. Yatırımcılar işlerin nasıl gittiğini veya sindiricilerin inşası veya çürütücülerin nasıl çalıştığıyla ilgili güncellemeleri sorduğunda, Brewer “sahte inşaat programları, projeyle ilgili maliyetler için sahte faturalar, sahte enerji üretim raporları, sahte REC’ler ve sahte resimler” gönderdi. ” yanı sıra bankalar ve sahte uluslararası yatırımcılarla yapılan sahte sözleşmeler. Photoshop’ta harika olmalı!

Dolandırıcılığın cazibesinin bir kısmı, federal hükümet tarafından bir tesiste yenilenebilir enerji üretildiğini gösteren krediler olan Yenilenebilir Enerji Kredileri (REC) olarak bilinen kredilerdi; bu krediler daha sonra fosil yakıt emisyonlarını dengelemek isteyen şirketlere satılabilir. Brewer, yatırımcılarına bu kredilerden elde edilecek tüm kârın %66’sını onlara alacağını söyledi.

Beş yıl, insanlara para vaat etmek ve yerine getirmemek için çok uzun bir süre – bu yüzden ABD.S. Avukatlık ofisi, Brewer’ın düzenini bir “Ponzi” planı olarak tanımladı, çünkü eski yatırımcılara yenilerini dolandırdığı parayla geri ödemeye başladı. Yatırımcılar şüphelenmeye başlayınca, ABD.S. Avukatlık ofisi, Brewer’ın Montana’ya taşındığını ve yeni bir kimliğe büründüğünü söyledi. o öyleydi sonunda tutuklandı 2020’de

Brewer’ın şirketi CH4 Energy’nin bazı profilleri, şu gibi iş dizinlerinde hâlâ etkindir: Tanıtım Kitabı ve gıda atıkları kaynak sitesi REFED. Şirket konusu bile oldu. “iş” üzerine bir profil yerel gazete Visalia Times-Delta’da 2016’da ve 2013’te LA Times’da mandıra çiftçileri ve yenilenebilir enerji üzerine bir haberin parçasıydı.

İçinde LA Times hikayesiBrewer’ın mandıra çiftçilerinin çürütücü kurma konusundaki isteksizliğinden bahsettiği aktarılıyor.

LA, “Brewer, sistemini Wisconsin ve Idaho gibi diğer eyaletlerde, çok şüpheci olduğunu söylediği Kaliforniyalı mandıra çiftçileriyle alışveriş yapmadan önce test ettiğini söyledi.” Times yazdı. “Sonunda ilk sözleşmesini imzaladı. [a farmer]—Endişeli hakkında konuşun,’ Brewer hatırladı. ‘Bu biraz yetersiz bir ifadeydi.’”

Dostumuz Ray, fikirlerini satarken tamamen saçmalamıyordu – kelime oyununu bağışlayın -. Anaerobik çürütücüler, hayvan atıklarını enerjiye dönüştüren gerçek makinelerdir ve teknolojiye milyonlarca dolar federal ve eyalet parası harcanmıştır. Ancak, sorular ortalıkta kalıyor bu enerji ne kadar “yeşil” Ve yatırıma değip değmeyeceği.

Brewer Haziran ayında hüküm giyecek ve 20 yıla kadar hapis cezasıyla karşı karşıya kalacak.genel-7