Londra merkezli yazılım girişimi Ramp, otomatik gelir tahmin araçları için 5 milyon dolarlık (4,1 milyon sterlin) tohum finansmanını kapattı.

Yatırım turu, AlbionVC ve Eurazeo tarafından yönetildi. Ramp’in kurucu ortağı ve baş strateji sorumlusu Angus Lovitt, Candy Crush uygulamasının yapımcıları King Digital Entertainment’ın pazarlamadan sorumlu Başkan Yardımcısı olarak görev yaptığı süre boyunca kötü finansal tahminlerle karşılaştıktan sonra şirketi kurdu.

Lovitt, “Sayı hesaplama açısından tüm günümüzü alan şeyi artık dakikalar içinde yapabiliyoruz,” dedi.

“Platformumuz, bazı işletmelere pazarlama yoluyla büyümeye yatırım yapma konusunda güven verirken, diğerleri maliyetleri düşürme veya ürpertici hizmetler sunma konusunda kanıt sağladı.”

Lovit, 2018’de CEO Daniel Marcus ve COO Jan Pickard ile birlikte Ramp’ı kurdu. Ramp’tan önce Marcus ve Pickard, Silversoft tarafından satın alınan Magnetic Software’i kurdu.

İş CFO’larını ve finans departmanlarını hedefleyen Ramp, geliri ve kullanıcı büyümesini tahmin etmek için makine öğrenimini kullanır.

AlbionVC yatırım direktörü Paul Lehair şunları söyledi: “Bir B2C girişiminin eski CFO’su olarak, Ramp’ın iş açısından kritik olan tahmin sorununu çözmeye yönelik benzersiz yaklaşımı beni hayrete düşürdü.”

Ramp tohum turundaki diğer yatırımcılar arasında Cleo CEO’su Barnaby Hussey-Yeo ve eski King COO’su Stephane Kurgan vardı.

Bu yılın başlarında AlbionVC, dijital sağlık uygulaması Peppy’de 37 milyon sterlinlik B Serisine liderlik etti.genel-11