Fable serisinin bir sonraki girişinin duyurulmasından bu yana biraz zaman geçti ve Playground Games tarafından geliştirilmekte olan oyun daha yeni tam üretime girdiğinden, herhangi bir şey görmemiz biraz daha uzun sürecek gibi görünüyor.

Dizinin son bölümünde VGC podcast’i, Geçmişte son derece güvenilir olduğunu kanıtlayan Andy Robison, Fable’ın tam üretime daha yeni girdiği için hala kilometrelerce uzakta olduğunu ortaya çıkardı. Oyunun nasıl oynayacağına dair detaylar henüz kıt olsa da, Witcher benzeri tabirinin ortalıkta dolaştığını ortaya koyan Andy Robinson, oyundan ne bekleyeceğimiz konusunda bize fikir veriyor.

Fable, VGC Podcast’in son bölümünde bahsedilen tek Xbox Game Studios oyunu değil. Görünüşe göre, bu yıl piyasaya çıkacak olan Starfield’dan sonra çıkacak bir sonraki oyunlar Senua’s Saga: Hellblade II ve Obsidian’s Avowed olacak. Perfect Dark ve Everwild, tıpkı bir sonraki Fable gibi, yakın değil.

Yukarıda belirtildiği gibi, Fable’ın duyurulmasından bu yana biraz zaman geçti ve serinin bir sonraki oyunu hakkında çok az şey söylendi. Son birkaç ayda birçok kez, çeşitli sorunlar nedeniyle geliştirmenin yavaş ilerlediği öne sürüldü, ancak oyun sorunlu bir geliştirme sürecinden geçse bile, ekip kesinlikle bu konuda hevesli ve baş yazar sabırsızlıkla bekliyor. Playground’un yarattığı şeyi nihayet gösterebileceği gün.

Fable şu anda geliştirme aşamasında ve çıkış tarihi henüz onaylanmadı. Daha fazlası gelir gelmez sizi oyundan haberdar edeceğiz, bu yüzden en son haberler için bizi izlemeye devam edin.

Bu hikayeyi paylaş

Facebook

twittergenel-17