Capcom, önümüzdeki hafta çıkacak oyunları için bir gösteri düzenleyeceğini duyurdu. Japon şirket, Capcom Spotlight’ın Resident Evil 4 Remake, Monster Hunter Rise ve Exoprimal gibi amiral gemileri de dahil olmak üzere birden fazla oyunu sergileyeceğini açıkladı. Diğer birçok başlık da gösterilecek.

Capcom Spotlight 9 Mart 2023’te gerçekleşecek ve 26 dakika sürecek. Vitrin, 14:10 PM PT’de başlayan bir ön gösteriden ve 14:30 PM PT’de geçen bir ana şovdan oluşacaktır. Ana şov muhtemelen Resident Evil 4 Remake ve Exoprimal gibi ağır hitlere hitap edecek. Gösteri, şu adresteki resmi Capcom USA kanalı aracılığıyla canlı olarak yayınlanabilir: Seğirme.

RE4 Remake’in yaklaşmasıyla Capcom, oyun hakkında giderek daha fazla bilgi veriyor. Yeniden yapılanma, orijinali yenilenmiş grafikler ve mekaniklerle modernize ediyor. Ayrıca yakın zamanda yeni Knife sistemi, QTE’lerin kaldırılması, yan görevler, farklı patron savaşları ve yenilenmiş bir Ashley hakkında bilgi edindik. Spotlight’ın geliştirilmiş oyun öğelerinden daha fazlasını göstermesi bekleniyor.

Capcom’un bir sonraki büyük projesi Exoprimal de Capcom Spotlight’ta sergilenecek. Oyun sizi dinozorların sızdığı bir dünyaya sokar ve exosuit’lerinizi kullanarak onlarla savaşmanız gerekir. Çıkış tarihi şu anda bilinmiyor, bu yüzden Capcom’un vitrinde açıklamasını bekliyoruz. Üstelik başlık, konsollarla birlikte Bulut oyunlarına da geliyor.

Spotlight ayrıca av serisinin en son oyunu Monster Hunter Rise, Mega Man Battle Network Legacy Collection ve Ghost Trick: Phantom Detective gibi diğer oyunları da içerecek. 9 Mart’ta gerçekleştiğinde vitrini ayarlayabilirsiniz.

Yaklaşan Capcom Spotlight’tan ne bekliyorsunuz? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin.

oyun-5