Apple birkaç yıldır yine kendi monitörlerini yapıyor. En son model olan Studio Display, iPhone donanımıyla birlikte gelir ve bu nedenle iOS güncellemelerini alır.

Mart 2022’de Apple, Mac Studio ile birlikte 27 inç Studio Display’i tanıttı. Monitörü özel kılan şey, yalnızca “akıllı” olması ve Hey Siri ve uzamsal ses (3D ses) gibi şeyleri desteklemesi değil. İçinde tam bir Apple A13 Bionic var – iPhone 11’e güç veren aynı çip.

Apple monitör, iOS dalı ile çalışır

A13 Bionic, yukarıda belirtilen işlevlere ek olarak, Apple’ın iPad Pro 5. nesil ile tanıttığı “Center Stage” özelliğini de etkinleştiriyor. Center Stage, monitöre entegre kameranın, hareket halinde olsalar bile görüntülü aramalarda özneyi her zaman merkezinde tutmasını sağlar. Ancak bu, belirli bir miktarda bilgi işlem gücü gerektirir ve A13 Bionic bunu sağlar.

iPhone donanımı stüdyo ekranında olduğundan, monitöre de buna göre iOS güncellemeleri sağlanmalıdır. Apple bu güncellemeleri Studio Display Ürün Yazılımı olarak adlandırsa da, bunlar iOS’un özelleştirilmiş sürümleridir. Şimdiye kadar, Apple üç güncelleme sağladı, önceki sürüm iOS 15.5’e dayanıyor.

Ayrıca ilginç: Karşılaştırma için oyun oynamak için en iyi 9 kavisli monitör

Studio Ekranı için iOS güncellemesinde ne olduğu net değil

Şirket, iOS 16.4’ün beta sürümüne benzer şekilde şimdi de Studio Display için bir ürün yazılımı güncellemesi yayınladı. Ancak AirPods’a gelince, Apple herhangi bir sürüm notu vermiyor, bu yüzden içinde ne olduğunu bilmiyoruz. Ancak geçmişte, örneğin ses sorunları güncellemelerle giderildi. Studio ekranı sahipleri, Mac’te Sistem Tercihleri>Genel>Yazılım Güncellemesi altında güncellemeyi kontrol edebilir. iOS 16.4 beta’yı monitöre yüklemek için ön koşul, Mac’te macOS Venture’un güncel beta sürümünün çalışıyor olmasıdır.

kaynak

9To5Mac: “Apple, Studio Display için gizemli iOS 16.4 beta 2’yi yayınladı“ (3 Mart 2023’te erişildi)genel-25