Amazon, bir Amazon Basics CPU hava soğutucusu ile PC bileşenlerine giriyor. bu Amazon Basics Bilgisayar Soğutma Fanı (yeni sekmede açılır) alüminyum kanatçıklı büyük bir kulenin etrafına inşa edilmiş, birkaç ısı borusu ve yandan monte edilmiş bir fan ile bağlanmış. Amazon’un PC soğutma işine sürpriz hamlesi, Cooler Master teknolojisi temel alınarak oluşturulacak ürün videosundaki küçük yazılarla ortaya çıkıyor.

Amazon, Basics serisini, büyük internet perakende markası tarafından desteklenen, son derece uygun fiyatlı, sorunsuz ve güvenilir ürünler olarak sunuyor. Model numarası RR-H410-20PC-AS olan Amazon CPU soğutucusunun, Cooler Master Hyper H410R RGB (yeni sekmede açılır), model numarası RR-H410-20PC-R1. Bu özet ile, kullanıcılar üstün soğutma yerine yetenekli beklemeli, bu nedenle bu kule form faktörünü kullanan en sessiz hava soğutucu olmayacak ve CPU’nuz en soğuk şekilde çalışmayacaktır. Bununla birlikte, RGB aydınlatma mevcuttur ve belki de Amazon bunu 2023’te bir gereklilik olarak görmüştür.

(İmaj kredisi: Amazon)

Amazon, CPU soğutucusu için ayrıntılı özellikler sağlamadı. Firmanın ürün bilgileri ve indirmeleri bir teknik özellik sayfasını atlıyor gibi görünüyor, ancak soğutucunun maksimum 29.38 dBA gürültü seviyesi, 600-2000 RPM arasında çalışan ve RGB LED aydınlatmalı bir PWM fanı içerdiğini biliyoruz. Anakartınızın bir başlık aracılığıyla bu tür incelikleri doğrudan desteklememesi durumunda bir RGB LED denetleyicisi vardır. Paylaşılan diğer özellikler arasında inşaatla ilgili olanlar (alüminyum soğutucu, doğrudan temaslı 4x ısı boruları) yer alır. Ayrıca Amazon, CPU soğutucusunun 4,02 x 3,28 x 5,35 inç (UxGxY) ölçülerinde, 0,9 lb ağırlığında ve Intel ve AMD’nin en son tüketici soketleriyle uyumlu olduğunu söylüyor (LGA 1700, LGA 1200, LGA 1151, LGA 1150, LGA 1155, LGA) 1156, AM4, AM5). Görünüşe göre ürün ilk olarak 23 Şubat’ta satışa çıktı.

(İmaj kredisi: Amazon)

Cooler Master’ın görebildiğimiz kadarıyla aynı modeli şu anda Amazon’da 68 $ ‘lık en iyi fiyata sahip ve Newegg’de 66 dolar (yeni sekmede açılır). Bu fiyatlar, Amazon Basics Bilgisayar Soğutma Fanının neredeyse iki katıdır. Ancak, fiyatlandırma tek başına bir tavsiye oluşturmaz ve Amazon modelinin herhangi bir özellik kesintisi olup olmadığından emin değiliz.

Ancak Amazon’un diğer markaların ürettiği ürünleri Basics etiketiyle satması duyulmamış bir şey değil. Bir Tom’un Donanımı editörün, içinde Ergotron’un adının damgalandığı bir Amazon Basics izleme kolu vardır. Çok daha ucuzdu, ancak çok daha kısa bir garantiyle.genel-21