Telekom operatörü Bharti Airtel Perşembe günü Mumbai’deki ağında 1 milyon 5G kullanıcı sınırını aştığını duyurdu.

Airtel kısa süre önce ulusal çapta 5G ağında 10 milyon benzersiz müşteri sınırını geçti. Sunil Mittal liderliğindeki telekom şirketi, Mart 2024’ün sonuna kadar Airtel 5G hizmetleriyle her kasabayı ve önemli kırsal alanları kapsamaya hazır olduğunu söyledi.

Airtel açıklaması, Mumbai’deki 5G ağında 1 milyon müşteri sınırını aştığını söyledi.

“Airtel, ülkede 5G’yi ilk başlatan şirket oldu ve Mumbai, ultra hızlı Airtel 5G Plus’ı alan ilk 8 şehir arasında yer aldı. Bugün, Airtel’in 5G hizmetleri, ülke çapında 140’tan fazla şehirde sunuluyor. ,” o dedi.

Airtel 5G Plus şu anda Mumbai’de Gateway of India, Nariman Point, Film City, Bandra-Kurla Kompleksi, Ghatkopar & Andheri’nin Mumbai Metro kavşakları, Chhatrapati Shivaji demiryolu Terminus (CST) ve diğerleri dahil olmak üzere birçok önemli konumda yayında.

Bharti Airtel Mumbai CEO’su Vibhor Gupta, “Daha fazla müşterinin yüksek tanımlı video akışına, oyunlara, çoklu sohbete, anında fotoğraf yüklemeye ve daha fazlasına süper hızlı erişimin keyfini çıkarmasına olanak tanıyarak ağımızı şehir genelinde daha fazla yere genişletmeye devam edeceğiz. .”

Geçen yıl Aralık ayında Airtel, 5G ağ hizmetlerini Jammu ve Srinagar’da kullanıma sunmuştu. Aynı ay içinde Visakhapatnam, Ahmedabad, Gandhinagar, Imphal, Shimla, Lucknow ve Pune’un belirli bölgelerinde 5G Plus hizmetlerini de kullanıma sundu.

Hindistan Telekom Düzenleme Kurumu’nun (TRAI) verilerine göre, Nisan 2022’de Airtel toplam 8,1 bin mobil abone ekledi. Nisan 2022 itibarıyla net eklemeler, telekom operatörünün mobil abone sayısını 36,11 crore’a çıkardı.


Ortaklık bağlantıları otomatik olarak oluşturulabilir – ayrıntılar için etik beyanımıza bakın.

Barselona’daki Mobil Dünya Kongresi’nde Samsung, Xiaomi, Realme, OnePlus, Oppo ve diğer şirketlerden en son lansmanların ayrıntıları ve haberleri için MWC 2023 merkezimizi ziyaret edin.genel-8