Geliştirici Telltale bir tweet’te The Wolf Among Us 2’nin 2023’e ertelendiğini doğruladı. IGN ile ilgili bir röportajda CEO Jamie Ottilie, gecikmeyi tükenmişlik ve krizden kaçınma çabasına bağladı. Ayrıca stüdyo, geliştirmeyi Unreal Engine 4’ten Unreal Engine 5’e kaydırdığı için tamamlanmamış bir oyun yayınlamaktan kaçınmak istiyor. masallar The Game Awards 2019’da bir dizi çizgi roman duyuruldu. Ancak, COVID-19 salgını yeni kurulan şirket için bir dizi zorluk çıkardı.

Deneyimsiz olanlar için, orijinal Telltale Games 2018’de iflas başvurusunda bulundu ve bu, büyük çaplı işten çıkarmalara ve planlanan tüm sürümlerin iptaline yol açtı – bunlardan biri Aramızdaki Kurt 2 idi. Ancak, 2019’da LCG Entertainment, Telltale’in varlıklarını satın aldı ve The Walking Dead ve Batman: The Telltale Series gibi beğenilen oyunlarda çalışan bazı sektör gazileri ve önceki geliştiriciler altında faaliyet gösteren şirket. Ancak stüdyo merakla beklenen projesini duyururken bile, geliştirme ekibi emekleme aşamasındaydı ve tam kadroya sahip olması için yaklaşık iki yıla ihtiyacı vardı. İçinde röportaj, Ottilie, 2019’da unvanı duyurmanın, finansman ve destek sağlamalarına yardımcı olacağı için doğru seçim gibi göründüğünü itiraf etti. Kayıt için, bu kısa teaser tamamen sıfırdan yapıldı. Ancak karara dönüp baktığında, pandemi geliştirmeyi ve işe alımları yavaşlattığı için pişman olduğunu söylüyor.

Ayrıca Telltale kısa bir süre önce Unreal Engine 5’e geçme kararı aldı. Ottilie, Unreal Engine 4 üzerinde yıllardır çalışan geliştiricilerin ve sanatçıların yeni özelliklerin “çabaya değer” olduğunu düşündüklerini belirtti. Tabii ki, bu, oyunun büyük bir bölümünü elden geçirmek ve takıma iki seçenek bırakmak anlamına gelir – ya bitmemiş bir oyunu serbest bırakmak ya da kadrosunu ezmeye zorlamak. Ottilie ikisini de seçmedi ve bunun yerine oyunu 2023 sürüm penceresinin dışına itti.

“Yaptım [crunch]ve bunu tekrar yapmak istemiyorum ve bunu istemek adil değil, ”dedi Ottilie röportajda. “Etrafında bir iş planlayamazsınız. Yani evet, bunun bir kısmı sağlıklı bir çalışma kültürü sürdürmekle ilgili. İyi insanlarımızı yakmak istemiyoruz. Son iki yılda COVID ile işgücü piyasaları ve oyun endüstrisindeki büyüme arasında işe alım yapmak inanılmaz derecede zordu. Aramızdaki Kurt 2, eski Telltale Games çalışanlarından oluşan AdHoc Studio’nun yardımıyla geliştiriliyor.

bir prequel olarak masallar Grafik romanlar, Aramızdaki Kurt 2, ilk oyundaki olaylardan altı ay sonra geçiyor ve kahramanı Bigby Wolf, muhtemelen ‘Oz Büyücüsü’nden Teneke Adam ve Korkuluğu içeren yeni bir gizemle ilgili bir soruşturmayı yönetiyor. Yeni bölüm, Pamuk Prenses’in başını çektiği yeni bir yönetimin hareket halinde olduğu, karla kaplı bir kış New York’unda geçiyor. Geliştiriciler geçen yıl bir fragman yayınladıAramızdaki Kurt 2’nin Mundies (insanlar) ve Fables (masal karakterleri) dünyasını ve olaylarını iç içe geçireceğini doğruluyor.

Geçmişteki Telltale Games girişlerine benzer şekilde, bu oyun epizodik bir formatta (5 bölüm) yayınlanacak, ancak yalnızca hepsi hazır olduğunda yayınlanmaya başlayacak. Bu, oyuncuların her yeni bölüme erişmek için geliştirme bitene kadar aylarca beklemek zorunda kaldığı eski Telltale rejiminde görülen sorunları önler. Bununla birlikte, bu yeni geliştirme formatı sayesinde, tüm bölümler sabit bir hızda düşmelidir. Tüm söylenenlere rağmen, stüdyo hala The Expanse: A Telltale Series’in bu yıl piyasaya sürülmesi planlanıyor – Nine Deck Games ile işbirliği içinde yaratıldı.

Aramızdaki Kurt 2 şimdi 2024’te çıkacak.


Ortaklık bağlantıları otomatik olarak oluşturulabilir – ayrıntılar için etik beyanımıza bakın.

Barselona’daki Mobil Dünya Kongresi’nde Samsung, Xiaomi, Realme, OnePlus, Oppo ve diğer şirketlerden en son lansmanların ayrıntıları ve haberleri için MWC 2023 merkezimizi ziyaret edin.genel-8