Sonic the Hedgehog’un ortak yaratıcısı ve Sega’nın altın çağının tanınmış bir figürü olan Yuji Naka, içeriden öğrenenlerin ticaretiyle ilgili davasında suçunu kabul etti. tarafından bildirildiği gibi NHK, suçlamalar sunulduğunda Naka, suçlamalardan kendisinin suçlu olduğuna dair “şüphe olmadığını” söyledi. Naka, Japonya yasalarını ihlal eden içeriden bilgilere dayanarak hisse satın almakla suçlanıyor.

Naka, iki ayrı içeriden bilgi ticareti yapmakla suçlanıyor. İlki, stüdyonun halka duyurulmadan önce yeni bir Dragon Quest mobil oyunu üzerinde çalıştığını öğrendikten sonra Japon geliştirici Aiming’den yaklaşık 3 milyon yen değerinde hisse satın aldığını iddia ediyor. İkincisi, aynı şeyi yaptığı iddia edilen Square Enix’in Final Fantasy VII: The First Soldier adlı başka bir mobil oyun duyurusuyla ilgili. Bu satışlardan 146.000 $ eşdeğerini netleştirmekle suçlanıyor.

Şimdi oynuyor: Sonic Frontiers Video İncelemesi

Birkaç eski Square Enix çalışanı da bu plana dahil olmakla suçlandığından, Naka bu suçlamalarla karşı karşıya kalan tek kişi değil. Son yıllarda Naka, Square Enix’ten ayrılmadan kısa bir süre önce piyasaya sürülen, eleştirel bir bakış açısına sahip bir platform oyunu olan Balan Wonderworld’ü yönetmesiyle biraz ün kazandı. Naka, 2022’de Square Enix’e oyunun tamamlanmamış bir halde piyasaya sürüldüğünü ve oyunun çıkışından altı ay önce yönetmenlikten çıkarıldığını iddia ederek dava açtı.

Burada tartışılan ürünler editörlerimiz tarafından bağımsız olarak seçilmiştir. Sitemizde öne çıkan herhangi bir şeyi satın alırsanız, GameSpot gelirden pay alabilir.oyun-1