En son güncelleme popüler fotoğraf Editörü Pixelmator Pro, macOS kullanıcılarına varsayılan ayarlardan kaçınmaları için başka bir neden sunar. photoshop.

Kod adı Mosaic, sürüm 3.3 Mac için fotoğraf düzenleme uygulaması Renk Kaldır ayarının merkezde yer aldığı bir dizi yeni özellik tanıttı. Araç, kullanıcıların yalnızca bir damlalık aracıyla rengi seçerek resimlerden ve videolardan düz renkleri çıkarmasına olanak tanır.

Geliştiriciye göre, kullanıcılar üç kontrol kullanarak seçilen bir rengin ne kadarının çıkarılacağını ayarlayabilir: Renk Aralığı, Parlaklık Aralığı ve Yoğunluk kaydırıcıları. Kullanımını sergileyen bir YouTube gösterimi (yeni sekmede açılır)geliştirici, reklam öğelerinin videolardaki yeşil ekranı kaldırmak için en son eklemeyi nasıl kullanabileceğini ayrıntılı olarak açıkladı.

Pixelmator Pro 3.3’teki yenilikler neler?

Görünüşe göre “dokuya duyarlı son teknoloji bir algoritma” kullanan Remove Color, 3.3 sürümüne giren tek güncelleme değil.

Netlik, Seçici Netlik ve Doku ayarlamaları ilk olarak şirketin cep telefonuna girdi. fotoğraf düzenleme uygulaması Pixelmator Photo ve şimdi katılmaya hazırlar Photoshop alternatifi; Gölgeler, Vurgular, Pozlama ve Parlaklık ayarlamalarında da daha doğal görünen düzenlenmiş görüntüler oluşturmak için geliştirmeler görüldü.

İllüstratörler ve sanatçılar için çizim yazılımı, kontur stillerinde ve bunları özelleştirme seçeneklerinde önemli bir artış görüyor. Sidecar dosya desteği de tanıtıldı: Kullanıcılar, görüntülere bir Pixelmator Pro belgesi ekleyerek, görüntüleri orijinal dosya biçiminde açabilir, düzenleyebilir ve kaydedebilir, aynı zamanda tahribatsız düzenlemeleri ve katmanları Mac veya iCloud’a kaydedebilir.

“Sepet düzenlemelerine sahip görüntüler, tıpkı normal görüntüler gibi görünür ve davranır. Örneğin, bu tür görüntüleri önce dışa aktarmanıza gerek kalmadan çevrimiçi olarak kolayca paylaşabilir veya başka uygulamalarda açabilirsiniz.

başka yerlerde, grafik tasarım yazılımıiçerir logo yapımcısı araçlar ve bir RAW görüntü düzenleyici, yeni bir Desen dolgu stili ve videolara LUT’ler, renk ayarlamaları, efektler ve otomatik renk ayarlamaları uygularken kısayolları kullanma becerisi aldı.

Pixelmator Pro 3.3, mevcut tüm kullanıcılar için ücretsizdir. Yeni kullanıcılar tıklayarak App Store’dan indirebilir. Burada (yeni sekmede açılır).genel-6