ChatGPT’nin eşdeğerini geliştirme sırası Tencent’te. KanıtÇinli oyuncular üretken AI sektöründe iyi ve gerçekten yarıştabasit kelimelerden metinler veya resimler üretebilir.

Tencent’in yapay zeka modeli şimdiden kendini kanıtladı

ChatGPT, lansmanından bu yana, metin oluşturma ve insan gibi sohbet etme yeteneği sayesinde birçok şirketin kıskançlığını çekmiştir. Piyasaya sürülmesinden kısa bir süre sonra Microsoft, kendisini geliştiren OpenAI firmasına 10 milyar dolarlık bir yatırım yaptığını duyurdu ve bu teknolojiyi Bing arama motoruna entegre etmeye karar verdi.

aynı kategoride

Meta, üretken yapay zekayı ürünlerine entegre etmek istiyor

Redmond şirketini hemen ardından Google ve şimdi de bu teknolojinin sunduğu muazzam potansiyelden yararlanmak isteyen Meta gibi diğer Amerikan devleri izledi. Bununla birlikte, üretken yapay zeka ile ilgilenenler yalnızca Amerika Birleşik Devletleri’ndeki şirketler değil.

Binaen Reuters, Tencent, ChatGPT benzeri bir konuşma aracısı üzerinde çalışacak bir geliştirme ekibi kurdu. AI ” olarak adlandırılacak HunyuanYardım ” Ve adlı şirketin öğrenme modelini entegre edecek. Hunyuan ». Kasım ayında, ikincisi, bir bilgisayarın Çince metinleri anlama ve yanıtlama yeteneğini değerlendirmek için kullanılan bir dizi görev olan Çince Dil Anlama Değerlendirmesi (CLUE) testinde rekor bir puan aldı.

hakkındaydı ilk kez bir yapay zeka modeli bu testte insanlardan daha iyi performans gösterdi üç yıl önceki kuruluşundan bu yana.

Çin, AI sektöründeki yerel oyuncularını artırmak istiyor

Tencent, kendi üretken yapay zekasını geliştiren tek Çinli dev değil. Bu aynı zamanda Alibaba ve Baidu için de geçerli. Bu duyuru şöyle gelir Pekin, ChatGPT tipi teknolojilerin potansiyeliyle ilgilendiğini garanti etti ve yapay zekanın Çin toplumu ve ekonomisine entegre edilmesinden yana olun.

Diğer taraftan, hükümet ChatGPT kullanımını yasaklamayı düşünüyor ; OpenAI, Çinli kullanıcıların sohbet robotuna erişmek için hesaplar oluşturmasına izin vermese de, programın temelini oluşturan açık AI modellerine nispeten erişilebilir ve Çinli tüketici uygulamalarına giderek daha fazla entegre oluyor.

Apriori olarak, yetkililer yerel olarak oluşturulan modelleri öne sürmek yerine bir Amerikan teknolojisinin sömürülmesini engellemek istiyor. Üretken yapay zeka ABD ile Çin arasında yeni bir gerilim konusu olursa ne olur?genel-16