News Corp'un başkanı Rupert Murdoch, kaşlarını çatmış pembe yakalı bir gömlekle.

Avustralyalı-Amerikalı Milyarder Rupert Murdoch, News Corp ve kardeş şirketi Fox Corporation’ın sahibi olan ailenin reisi. Şimdi, düzmece 2020 seçim komplosunu destekleyen Fox News’e doğrudan dahil olduğu yönündeki vahşi suçlamalara kapılmış durumda.
Fotoğraf: Drew Angerer (Getty Resimleri)

Milyarder Fox Corporation Başkanı Rupert Murdoch, eski Başkan Donald Trump’ın “çalamayı durdur” aldatmacası sırasında çıkardığı tüm gürültünün “saçmalık ve zarar verici” olduğunu düşündü. Ancak, inanılmaz derecede tehlikeli bir komplonun yayılmasını engelleme düşüncesi o zamanlar aklının başında değildi. Fox News para makinesini çalışır durumda tutmaya odaklanmıştı.

Buna göre Dominion tarafından düzeltilmiş dosyalamalar Oylama Sistemleri Pazartesi günü Murdoch, seçim hilesi iddialarını “kınamakta daha güçlü olamadığından” pişmanlık duyduğunu söyledi. Ancak o zamanlar, Dominion’a göre, Trump’ın damadı Jared Kushner’a şimdiki Başkan Joe Biden’ın reklam planları ve tartışma stratejisi hakkında “gizli bilgiler” verecek kadar ileri giderek, zafer kazanması için hâlâ Cumhuriyetçi adayları zorluyordu. talaşlar.

Dominion şu anda, ağın sahte “çalamayı durdur” kampanyasını desteklediği iddiaları nedeniyle Fox News’e karşı devam eden 1,6 milyar dolarlık bir karalama davası içinde.

Dominion’un özet karar hareketinden gelen bu yeni belgeler, Dominion’un önde gelenler arasında e-postaları ve metinleri ifşa etmesinden bir haftadan biraz daha uzun bir süre sonra geldi. Tucker Carlson, Sean Hannity ve Laura Ingraham gibi Fox News yöneticileri ve sunucuları. Bu mesajlar, Fox’un önde gelen seslerinin Trump’ın seçim yalanlarını yayanlara karşı çok şüpheci olduklarını, ancak yine de izleyicilerinin tepkisi ve şirketin kârlılığıyla ilgili endişeleri nedeniyle onları barındırmaya devam ettiğini gösteriyordu.

Murdoch’un bildiği siyasi sağdaki insanlara gerçekten yakın durmak. Muhafazakar medya aygıtının büyük çoğunluğu için büyükbaba olarak kabul edilebilirdi. 91 yaşındaki Murdoch tarafından kurulan News Corp’un sahibi Murdoch ailesi. Şirket, The Sun ve The Times gibi magazin gazetelerinin yanı sıra The Wall Street Journal’ın da sahibi olduğu Dow Jones & Company gibi büyük satış noktalarına sahip. Ve tabii ki Murdoch, Fox Corporation’ın sahibi. Diğer markalarının çoğundan çok Fox News’e özel bir önem veriyor gibi görünüyor.

Fox News yaptığı açıklamada, CNN devam eden davanın “her zaman, kendi uzmanları mantıksız iddialarını çürüttükten sonra hayali tazminat taleplerini yarım milyar dolardan fazla azaltmak zorunda kalmalarının da gösterdiği gibi, neyin yasal ve olgusal incelemeye dayanabileceğinden çok neyin manşet oluşturacağıyla ilgili olduğunu” ” Ağ ayrıca, Dominion’un özet karar önergesinin, gazetecilerin Trump’ın iddiaları gibi siyasi iddiaları haber yapmasını engelleyecek olan karalama yasası tarafından “desteklenmediğini” söyledi.

Hakimiyet vardır diğer kuruluşlara dava açtı seçimleri inkar iddialarını ileri sürdüğü iddiasıyla karalama için, ancak bunların hiçbiri Fox’a karşı devam eden dava gibi halkın dikkatini çekmedi. çıkış hala kalır ABD’nin en çok izlenen kablolu haber kanalı. Tucker Carlson Tonight ve Hannity gibi şovlar her gece sırasıyla 3,38 milyon ve 2,57 milyon ortalama izleyici alıyor.

2020 seçimlerini takip eden haftalarda Murdoch ve diğer Fox yöneticileri hakkında en çılgın iddialardan bazıları aşağıdadır.genel-7