Pozitif olarak eski, güvenlik açığıyla dolu olan kullanıcıları hedefleyen kötü şöhretli bir hizmet olarak yararlanma RIG Exploit Kiti internet tarayıcısı Uzmanlar, Internet Explorer’ın güçlü olmaya devam ettiği konusunda uyardı.

başına rapor (yeni sekmede açılır) güvenlik araştırma şirketi Prodaft tarafından, kitin kurulumları günde yaklaşık 2.000 izinsiz giriş girişiminde bulunuyor ve %30 oranında başarılı oluyor, bilgi hırsızlarının ve diğer tehdit biçimlerinin yayılmasına izin veriyor. kötü amaçlı yazılım 207’den fazla ülkedeki kullanıcılara.

Hizmet olarak siber suçların artışına karşı yapılan uyarıya rağmen, 2022’nin Microsoft Dijital Savunma Raporuve RIG’in de dağıttığı biliniyor fidye yazılımımilyonlarca kullanıcı (çoğunlukla kurumsal) sadece durmayacak Görünüşe göre veri gizliliğine hiç saygı duymadan Windows Gezgini kullanıyor.

Tarayıcınızı güncelleyin, lütfen Tanrım

Internet Explorer, artık Chromium tabanlı Edge’in geliştirilmeye başlandığı 2015’ten bu yana eski bir haber oldu ve Ağustos 2021’den beri tamamen amortismana tabi tutulmuştur.

Ve Şubat 2023’te Microsoft, nihayet varoluştan her bir parçasını temizleyerekbu gün ve yaşta böyle bir utanç ve yine de Edge’i kullanmanıza neden oluyor (yine de çok daha iyisini yap).

Biz kale yazı bununla ilgili ve hızla çoğalan şiddetli suçlulardan işletmeler için güvenlik duruşu tavsiyelerini neden dağıttığımıza dair bize küfreden e-postalar almaya devam ediyoruz. (Bir kurumdan kaçmış olsalar bile tüm okuyucularımıza kucaklar ve öpücükler. xox)

Ama biliyor musun, bunu tekrar yapacağız: Windows 11 çalıştıran yeni dizüstü bilgisayarlar satın alacağız ve kullanıcı arayüzünde son 28 yılda meydana gelen tüm gelişmelerin keyfini çıkaracağız, seni ahlaksız manyak.

Ve o zaman, yalnızca “Bean Meme Çetesi” olarak bilinen tehdit aktörleri bir milyon kişinin özel tıbbi kayıtlarını çaldığında BT’nin önünde yüzünü asık tutmak zorunda kalmayabilirsiniz ve biz de başka bir şey hakkında yazabiliriz.

Aracılığıyla BleepingBilgisayar (yeni sekmede açılır)genel-6