Geliştirici Fool’s Theory (Seven: The Days Long Gone) bir sonraki projesini resmi olarak duyurduğu için, ahlaki açıdan karmaşık CRPG’lerin hayranlarının dikkatlerini çekecek yeni bir şeyleri var. Daha önce “Project Vitriol” adı altında tanıtılan Unreal-Engine-5 destekli izometrik RPG, şimdi biraz hantal The Thaumaturge adıyla tamamen tanıtıldı.

20. yüzyılın başlarında gerçekçi bir şekilde işlenmiş bir Varşova’da geçen Fool’s Theory umut vaat ediyor The Thaumaturge, derinlemesine araştırılmış, tarihsel olarak doğru bir dünyada (yani, devam eden tüm büyülü şeyler dışında) karmaşık rol oynama sunacak. Oyuncu, insanların zihinlerini kontrol edebilen karanlık varlıklar olan Salutor’ları tespit etmek ve evcilleştirmek için eğitilmiş bireyler olan Thaumaturge rolünü üstlenecek. Kulağa biraz Witcher-ey geliyor, değil mi? The Thaumaturge’ın ilk teaser fragmanına aşağıdan göz atabilirsiniz.

İlginç görünüyor! Daha fazla bilgiye mi ihtiyacınız var? İşte bir The Thaumaturge dünyasının kısa açıklaması

Yıl 1905. Varşova, emperyal Rus çarlığının boyunduruğu altında yaşıyor. Sakinleri, genellikle çatışan çıkarlara sahip farklı soylardan, görüşlerden ve inançlardan oluşan çeşitli bir grup oluşturur: Rus askerleri, Yahudi tüccarlar, Polonyalı kasaba halkı ve daha fazlası. Şehir, yüksek sosyete ile nefes kesici bir partiye katılabileceğiniz ve daha sonra Praga semtinin karanlık sokaklarından birinde soyulabileceğiniz uğultulu bir metropoldür. Bir yanda büyük umutlar ve hayaller, diğer yanda karanlık arzular şehri.

Bu dünyada, göz ardı edilemeyecek bir güç Thaumaturges’dir – Salutor adı verilen ruh benzeri varlıkları evcilleştirmede ustalaşmış, diğer insanların mizaçlarını ve yakınlıklarını manipüle etmek için ve hatta nihayetinde savaşta kullanılan kişiler. Şeytan ayrıntıda gizlidir – yalnızca Thaumaturgs Salutor’ların doğasının tam olarak farkındadır ve onları gerçek özleriyle yalnızca onlar algılayabilir. Başkalarını etkileme yetenekleri, çevreleyen dünyayı değiştirme yeteneklerini önemli ölçüde ve kanıtlanabilir bir şekilde artırır – ancak Thaumaturgy, dikkatle kullanılması gereken bir güçtür.”

Fool’s Theory’nin profili, geçtiğimiz günlerde Polonyalı geliştirici CD Projekt Red’in ilk The Witcher oyununun yeniden yapımını geliştireceklerini duyurmasıyla yükseldi. Yani, bu belki de beklenen proje için biraz prova olarak görülebilir.

Thaumaturge PC’ye geliyor. Diğer platformlar ve bir sürüm penceresi henüz duyurulmadı. Oyunla ilgili daha fazla detayın önümüzdeki ay GDC’de duyurulması bekleniyor.

Bu hikayeyi paylaş

Facebook

twittergenel-17