Orta sınıf Pixel 7a gibi görünen üç farklı varyant, FCC tarafından listelendi. Üç model numarasının her biri için listeler, G0DZQ, GHL1XVe GWKK3diğer varyantlardan bahsetti ve ayrıca başka bir model numarası olan G82U8’i de dahil etti.
tarafından belirtildiği gibi 9to5Googletarafından oluşturulan bir belge Google, farklılıkları şu şekilde açıklıyor: “FCC Kimliği: A4RG0DZQ (NFC için ana model), FCC Kimliği: A4RGWKK3 (BT/WLAN için ana model) ve FCC Kimliği: A4RGHL1X (varyant model), aynı dahili baskılı devre kartı düzenlerini kullanırken, varyant modeller mmWave ile ilgili bileşenlerin popülasyonunu azaltır ve farklı bir MHB ENDC modülünü doldurur, ayrıntılar operasyonel açıklamada mevcuttur.”
Google, yalnızca mmWave 5G desteğinden bahsettiğinden ve Pixel 6a yalnızca 6GHz altı 5G’yi desteklediğinden, bazılarınız listelerin Pixel 7a için olamayacağını düşünebilir. Ama bu doğru değil. Pixel 6a’nın Verizon varyantı, mmWave 5G’yi destekler. Böylece, Pixel 7a’nın FCC’yi ziyaret eden Pixel telefon olduğu teorimizle devam edebiliriz.

Pixel 7a’nın, 90Hz yenileme hızına sahip 6.1 inçlik ekranıyla orta sınıf A serisi Pixel telefonları bu yıl yeni bir seviyeye taşıması bekleniyor. Arka tarafta, 13MP Sony IMX712 sensör tarafından sürülen ultra geniş kameranın yanı sıra 64MP Sony IMX787 görüntü sensörünü kullanan bir birincil kamera bulmalıyız. Google Tensor 2 SoC, kaputun altında olacak. Pixel 7a, Pixel 7’ye benzese de daha kalın çerçevelere sahip.

FCC gizliliği altı ay içinde sona ereceğinden, Pixel 7a’nın geçen yıl 28 Temmuz’da piyasaya sürülen Pixel 6a ile aynı zamanda piyasaya çıktığını görmeliyiz. Kapsam dahilindeki altı aylık süre boyunca, FCC, halkın, kılavuzlar ve diğer hassas materyallerle birlikte ajansa sunulan bir cihazın görüntülerini görmesini engeller. Pixel 7a, Mayıs ayında düzenlenmesi beklenen Google I/O geliştirici konferansında tanıtılabilir.telefon-1