Avtotor fabrikasında zaten monte edilmiş olan Kaiyi E5 sedan yakında Rusya’da satışa çıkacak. Ön verilere göre, fiyat çok cazip olmalı (1 milyon ruble’den). “Çin arabaları”, gerçek kullanıcıların geri bildirimlerine dayanarak arabanın güçlü ve zayıf yönlerini listeledi.

Arabanın anavatanında devasa hale gelmediği gerçeğiyle başlamaya değer: 2021’de piyasaya sürülmesinden bu yana, Çin’deki satışlar 15 bin adedin biraz üzerinde gerçekleşti. Profesyonellerden bahsedersek, tasarımıyla övülür. Kabindeki boş alan ve iyi ekipman hakkında da olumlu eleştiriler var. Özellikle ısıtmalı ve elektrikli ayarlanabilen ön koltuklar öne çıkıyor.

Ayrıca Chery Tiggo 7 Pro, Tiggo 7 Pro Max ve Tiggo 8’de bulunan 156 hp kapasiteli standart 1.5 litrelik turbo motor SQRE4T15C’yi de övüyorlar. Crossover’lara kıyasla daha düşük ağırlığı nedeniyle sedan iyi dinamikler sergiliyor (100 km / saate kadar 9,5) ve ayrıca düşük yakıt tüketimi (gerçekte, 100 km’de yaklaşık 8 litre).Ancak motorun da bir sorunu var: Bu, uzun süreli çalışmadan sonra kendini gösteren, yanma odasında yağın yanmasıdır. Bunun nedeni, valf gövdesi contalarının aşınması ve karbon birikintileri nedeniyle piston ile silindir arasındaki boşluğun artmasıdır.

Elbette birçok işletme sahibi, Çin’de bizim paramızla 700 bin ruble’den başlayan bir arabanın fiyatından memnun. Bir ofis çalışanı için harika bir araba denir.

Dezavantajlar, kabinde düşük kaliteli malzemelerin kullanılmasını içerir, bu nedenle belirgin bir ucuz plastik kokusu vardır. Koltukların döşemesi çok kaba denilir, bu nedenle koltuk minderi oldukça serttir.

Ayrıca çamurlukların ve camların zayıf ses yalıtımından şikayet ediyorlar. Sert süspansiyon, yoldaki tümsekleri ve titreşimi düzeltmez. Çukurlardan geçerken süspansiyon genellikle kırılır. İncelemelere göre direksiyon, bilgilendirici değil.

Gövde, hacmi yaklaşık 400 litre olmasına rağmen sıkı açılmasıyla eleştirilir.genel-22