Dolandırıcılar, teknik işten çıkarmaların ortasında işe alım dolandırıcılığı dalgasıyla LinkedIn'i vurdu

Profesyonel ağ uzmanı LinkedIn büyük teknoloji işten çıkarmalarının ardından son teknoloji ürünü işe alım dolandırıcılıklarından etkilendi ve dolandırıcılar, işten atılanlara var olmayan işler teklif ederek onları kandırıyor.

Financial Times’a göre, sahte işe alımlar Microsoft’a ait LinkedIn’de işveren gibi davranan dolandırıcılar tarafından yürütülüyor.

“Saldırıların karmaşıklığında ve zekasında kesinlikle bir artış var,” Oscar RodriguezLinkedIn’in ürün yönetiminden sorumlu başkan yardımcısı, raporda şu sözleri aktardı:

Düzenleyiciler işle ilgili dolandırıcılıklarda bir artış olduğu konusunda uyarıda bulunurken, platform son aylarda on milyonlarca sahte hesabı engellemeye çalıştı.

Ayrıca Oku

RoC, mali usulsüzlük iddialarının ardından GoMechanicamp39'un kitaplarını incelemeye çalışıyor
MeitY, sosyal medya platformlarına derin sahtekarlıkları ayıklayın

Siber güvenlik şirketi Z ölçekleyici kısa bir süre önce, dolandırıcıların insanlara LinkedIn’in doğrudan mesajlaşma özelliği InMail aracılığıyla yaklaştığı, iş adaylarını hedef alan bir dolandırıcılığı açıkladı.

“Onlar da yarattı Skype Zscaler’ın güvenlik araştırmalarından sorumlu başkan yardımcısı Deepen Desai, “Ayrıca röportaj yapmak için şirketlerden gerçek işe alım görevlisinin resmi olan profiller” dedi.

Dolandırıcılar artık insan gözünü çok kolay kandırabilen profil fotoğrafları oluşturmak için yapay zekayı (AI) kullanıyor.

bu ABD Federal Ticaret Komisyonu (FTC) kısa bir süre önce, 2022’de 92.000’den fazla işle ilgili ve işle ilgili dolandırıcılık olduğunu ve 367,4 milyon doların çalındığını bildirdi.

Rodriguez’in “Web sitelerinin kurulduğunu görüyoruz, görünüşte profesyonel bir operatörün telefonu alıp şirket adına cevap verdiği telefon numaralarını görüyoruz. Daha karmaşık bir aldatmacaya doğru bir hareket görüyoruz,” dediği aktarıldı.

Küresel makroekonomik koşullarda Big Tech ve diğer şirketlerde binlerce teknoloji çalışanı işini kaybetti.

GN Awards - En sevdiğiniz Cihazlar için oy verin

FacebooktwitterLinkedin
genel-9