Tayvan, 'Fab 4' çip grubunun ilk üst düzey yetkililer toplantısını düzenlediğini söyledi

-led “Fab 4yarı iletken ittifak ile ilgili TayvanTayvan Dışişleri Bakanlığı Cumartesi günü yaptığı açıklamada, ABD, Japonya ve Güney Kore’nin üst düzey yetkililerin tedarik zinciri dayanıklılığına odaklanan ilk video toplantısını geçen hafta düzenlediğini söyledi.

Amerika Birleşik Devletleri geçen Eylül ayında halk arasında “Fab 4″ veya ” olarak adlandırılan çalışma grubunun ilk toplantısını yaptı.Çip 4“, nasıl güçlendirileceğini tartışmak için yarı iletken tedarik zinciriCovid-19 salgınının neden olduğu küresel bir çip sıkıntısının ardından.

Bazı otomobil üreticilerini üretimi durdurmaya zorlayan yarı iletken kıtlığı, çip devi Tayvan’ı ilgi odağı haline getirdi ve tedarik zinciri yönetimini dünya çapında hükümetler için daha büyük bir öncelik haline getirdi.

Tayvan Dışişleri Bakanlığı, “-Doğu Asya Yarı İletken Tedarik Zinciri Dayanıklılık Çalışma Grubu” veya “Fab 4″ün, aylarca süren koordinasyonun ardından, çalışma grubundan üst düzey yetkililerin ilk video toplantısını 16 Şubat’ta düzenlediğini söyledi.

Ayrıca Oku

Sony çip birimi, Çin'e yapılan son ihracat kısıtlamalarından sınırlı etki görüyor
Güney Kore, yarı iletken yeteneklerini geliştirmek için 172 milyon yatırım yapacak

Bakanlık yaptığı açıklamada, “Toplantıya katılan dörtlünün görüşmelerinin odak noktası, esas olarak yarı iletken tedarik zincirinin dayanıklılığının nasıl sürdürüleceği ve tüm tarafların gelecekteki olası işbirliği yönlerinin nasıl araştırılacağıydı.” Dedi.

“Hint-Pasifik bölgesinin önemli bir üyesi olan ülkemiz, küresel yarı iletken endüstrisinde de kilit rol oynamakta ve bölge ülkeleri ile derin ekonomik ve ticari ilişkilere sahiptir.”

Bakanlık, görüşmeye hangi yetkililerin katıldığı konusunda ayrıntılı bilgi vermedi.

Başkan Tsai Ing-wen, Tayvan’ın ortaklarının “demokrasi çipleri” olarak adlandırdığı güvenilir yarı iletken kaynaklarına sahip olmasını sağlamaya kararlı olduğunu söyledi ve müttefiklerini Çin’den gelen yoğun tehditler arasında işbirliğini artırmaya çağırdı.

Pekin, demokratik olarak yönetilen Tayvan’ı kendi bölgesi olarak görüyor.

Adındaki “Fab”, buzdolapları ve akıllı telefonlardan savaş uçaklarına kadar her şeyde kullanılan çiplerin yapıldığı fabrikasyon fabrikaları için kullanılan bir kısaltmadır.

Grubun üyeleri, dünyanın en büyük sözleşmeli çip üreticisine ev sahipliği yapıyor Tayvan Yarı İletken İmalat Co LtdGüney Koreli bellek yongası devleri Samsung Electronics Co Ltd ve SK Hynixve önemli Japon yarı iletken malzeme ve ekipman tedarikçileri.

GN Awards - En sevdiğiniz Cihazlar için oy verin

FacebooktwitterLinkedin
genel-9