Spotify’ın kalp simgesi, müziği kaydetmenizi sağlayan bir “artı” düğmesine dönüşüyor Ve belirli çalma listelerine şarkı ekleyin. Müzik akışı uygulaması değişikliği blogunda yaptığı bir gönderiyle duyurdubir şarkıyı veya podcast’i kitaplığınıza kaydetmek için artık yeni “artı” simgesine bir kez dokunmanız ve ardından seçtiğiniz bir çalma listesine eklemek için ona tekrar dokunmanız gerekeceğini belirterek.

Bazı kullanıcılar, göründüğü gibi, uygulamalarında zaten birleştirilmiş “artı” düğmesine sahiptir. Spotify değişikliği test ediyor geçen yılın sonlarından beri. Daha önce Spotify uygulamasında, bir şarkıyı beğenmek ve onu kitaplığınıza kaydetmek anlamına gelen bir “kalp” simgesi ve uygulamanın üç noktalı menüsünde sakladığı ayrı bir “çalma listesine ekle” düğmesi bulunuyordu.

Bir şarkıyı veya podcast’i kitaplığınıza eklemek için bir kez dokunun ve ardından bir çalma listesine eklemek için ona tekrar dokunun.
Resim: Spotify

Spotify, değişikliğin kullanıcıların “zamandan tasarruf etmesine” yardımcı olması ve “aynı anda birden fazla çalma listesine eklemeyi” kolaylaştırması gerektiğini söylese de, değişikliğin hayranı olduğumu söyleyemem – ama yalnızca en önemsiz nedenlerden dolayı. Bana göre kalp, evrensel “beğeni” sembolüdür ve onu “artı” olarak değiştirmek, daha az sezgisel görünmesini sağlar. Öte yandan, bir çalma listesine hızlı bir şekilde müzik eklemek isteyen herkes için kullanışlı bir ekleme gibi göründüğünü itiraf etmeliyim. (Kendimi o kadar sık ​​yaparken bulmadığım bir şey.)

Spotify tarafından belirtildiği gibi, bu yeni “artı” düğmesi yalnızca şarkıları ve podcast’leri kitaplığınıza veya diğer çalma listelerine kaydetmenize izin vermekle kalmaz, aynı zamanda tüm albümleri, çalma listelerini ve sesli kitapları eklemenize de olanak tanır. İçerik kaydedildikten sonra düğme yeşil bir onay işaretine dönüşecektir. Bugün dünya çapında Android ve iOS’ta kullanıma sunuluyor ve “önümüzdeki haftalarda” tüm Spotify kullanıcılarına ulaşacak.genel-2