Brendan Fraser, filmdeki performansıyla başrolde en iyi erkek oyuncu ödülünü aldı. Balina Pazar gecesi 2023 Screen Actors Guild Awards’da.

“Buna değer veriyorum, ancak 1991’de kazandığım SAG kartım olan cüzdanımda sakladığım şeye asla değer vermediğim kadar. Chastain’in tanıtımı. “Oyuncular olarak hepimiz bir kabileye ait olmak isteriz ve işte o zaman ait olduğum yeri buldum. Ve o adama şu anda burada olacağımı o zaman söyleseydin, sana inanmazdım.

Devam etti, “Darren Aronofsky (filmin yönetmeni) gibi birinci sınıf film yapımcılarıyla çalışma ve Samuel D. Hunter (filmin yazarı) ve inanılmaz oyuncu kadrosunun empati çeşmesinin sözlerini konuşma şansım olduğuna inanmazdım. . … Bu karakterde hayatımın rolünün bana teklif edileceğine asla inanmadım – Charlie’de Balina

Fraser, rolü oynamaktan öğrendiklerini ve diğer oyuncular için ilham verici ve güçlü sözler paylaşmaya devam etti. “o [Charlie] Pişmanlık dolu biri, ama o bir umut denizinde. Ve ben o denizdeydim ve son zamanlarda o dalgaya bindim ve çok güçlü ve iyiydi ve ayrıca o dalga beni okyanusun dibine çarptırdı ve yüzümü oraya sürükledi ve kendimi garip bir kumsalda buldum. farklı bir dünya ve merak ediyorum, şimdi neredeyim? Ve şunu bilmeni istiyorum ki… Bunu yaşamış veya yaşamakta olan tüm aktörler, nasıl hissettiğini biliyorum. İnan bana, eğer orada öylece durursan ve bir ayağını diğerinin önüne koyarsan, gitmen gereken yere varırsın. Cesarete sahip.”

Kabulünü çocuklarına, annelerine ve temsilcisine teşekkür ederek “Ben bunların hiçbirini yapamam. [without you]. Çok teşekkür ederim.”

Mumya Oyuncunun galibiyeti, filmdeki performansıyla ilk Oscar adaylığını alan ve aynı zamanda 2023 Eleştirmenlerin Seçimi Ödüllerinde en iyi erkek oyuncu ödülünü kazanan Fraser için zaten yoğun bir ödül sezonunu takip ediyor.

Aronofsky’nin yönettiği film, çok geç olmadan kurtuluş için son bir şans için görüşmediği genç kızı Ellie (Sadie Sink) ile yeniden bağlantı kurmaya çalışan münzevi, aşırı derecede obez bir İngilizce öğretmeni Charlie’yi (Fraser) konu alıyor.

Kategorideki diğer adaylar arasında Austin Butler da vardı. ElvisColin Farrell için Inisherin Banshees, Bill Nighy için Yaşamak ve Adam Sandler için Acele. (Yıldızlarla dolu kırmızı halı girişlerine buradan göz atın.)

29. yıllık SAG Ödülleri töreni Los Angeles’taki Fairmont Century Plaza’da düzenlendi. Ödül programı, sinema ve televizyonda yılın en iyi oyunculuk performanslarını onurlandırıyor. Tam kazananlar listesini burada bulabilirsiniz.sinema-2