Bir e-ticaret sitesinde, arama motoru çok sık ihmal edilen bir özelliktir. Gerçekten de, alıcılar bazen ihtiyaç duydukları ürünü bulmak için birkaç talepte bulunmak zorunda kalıyor ve bu da alışveriş deneyimlerini büyük ölçüde etkiliyor. Çevrimiçi mağazanızın bu bölümünü iyileştirmek için aşağıdaki gibi eklentiler kullanın: Anason kurulabilir. Otomatik öneri, filtreler ve hatta eşanlamlılar için seçeneklere sahiptir, böylece İnternet kullanıcıları sitenizde aradıklarını her zaman bulabilirler. 14.000’den fazla e-tüccar bu araç tarafından baştan çıkarıldı.

Satışları artırmak için arama sonuçlarını iyileştirin

Bu eklenti ile Searchanise yaratıcıları, sitenizdeki kullanıcı deneyimini daha işlevsel bir arama motoruyla geliştirmenize yardımcı olmayı amaçlamaktadır. Bunu yapmak için araç, otomatik tamamlamadan başlayarak çeşitli pratik özelliklerle donanmıştır. Bununla, İnternet kullanıcısı sitenizin arama çubuğuna bir ürünün ilk harflerini yazdığında, daha talebini doğrulamadan ona makale, kategori ve ürün sayfası önerileri sunulur. Bu da aradığını daha çabuk bulmasını sağlar.

aynı kategoride

Zoom, hibrit çalışma platformunu genişletmeye devam ediyor
e-ticaret sitesindeki ürünlerle arama eklentisi illüstrasyonu

İllüstrasyon: Searchanise.

arama analitiği sekmesi çizimi

İllüstrasyon: Searchanise.

Ayrıca otomatik düzeltme özelliği yapılandırılabilir. Bu şekilde, bir arıza durumunda bile müşterinin her zaman aradığını bulmasını sağlarsınız. Bu, sayfayı kapatmasını ve rakiplerinizden birinin sitesinde ürünü aramasını engeller.

Searchanise ayrıca filtreleri yapılandırmanızı sağlar: fiyat, stok durumu, satıcı, renk, beden… Alıcıların aramalarını hassaslaştırmasına ve istenen ürünü daha hızlı bulmasına olanak tanıyan pek çok öğe. Kendi filtrelerinizi oluşturmak veya sonuçların görünme şeklini değiştirmek de mümkündür.

Eklenti ayrıca bir Analitik bölmesine sahiptir. Bu, insanların dahili arama motorunuzu nasıl kullandığına dair ilginç istatistikler sunar. En çok aranan ürünler, girilen sorgular ve arama sayısı, sekmede bulunan metriklerden bazılarıdır.

Bu veriler, arama aracınızı sürekli olarak geliştirmenize izin verdiği için özellikle yararlıdır. Diyelim ki müşterilerinizin çoğunun “hoodie” yerine “hudie” gibi aynı yazım hatasını yaptığını fark ettiniz. “Eş anlamlılar” seçeneği sayesinde arama motorunuzu, herhangi bir sonuç göstermeyen bir sayfa yerine, yazım hatası yapıldığında bile “hoodie” sayfasına düşecek şekilde yapılandırmanız mümkündür.

Bir diğer ilginç özellik ise “Tavsiye” olarak adlandırılan özelliktir. Sitenizi, bir kullanıcı “tişört” gibi geniş bir eşleme yazdığında en çok satan ürünün sunulacağı şekilde ayarlayabilirsiniz. Benzer ürünlerin tavsiye edilmesi veya bağlı satış gibi başka seçenekler de devreye sokulabilir. Birkaç tür e-ticaret sitesine kurulabilirler: Shopify, WooCommerce, Magento, BigCommerce veya Wix.

Fiyat gelince, Anason 228 $ yerine ömür boyu 59 $ ‘dan temin edilebilir. Mevcut tüm seçeneklere erişim ve eklentiyi 5.000 makale içeren bir siteye yükleme olanağı sağlayan benzersiz bir teklif. Daha büyük e-mağazalar için kodların istiflenmesi gerekecektir.

Siècle Digital’in editör ekibi, profesyoneller için her gün en ilgi çekici ücretsiz, ücretsiz veya ücretli araçları sunar. Bazı web ürünleri bazen, yazılım bizim için ilginç göründüğünde seçtiğimiz geçici anlaşmalarla bağlantılı güçlü indirimlerden yararlanır. Mevcut davada olduğu gibi, bazı içerikler sponsorlu değildir ancak bir bağlı kuruluş bağlantısı içerir.genel-16