Samsung Galaxy S23 serisi daha yeni piyasaya sürüldü ve birkaç böcekler ve bir ekran sorunu zaten bildirildi. Ve şimdi, birçok Galaxy S23 Ultra kullanıcıları, birimlerinde WiFi üzerinden internet bulunmadığını bildiriyor.

Galaxy S23 Ultra Bağlı, ancak İnternet sorunu yok

Buna göre çoklu İş Parçacığı Açık reddit Ve SAMSUNG Toplum forumlar, Galaxy S23 Ultra’da WiFi bağlantı sorunları var. Görünüşe göre telefon internet erişimi olmadan WiFi’ye bağlanıyor. Bağlanırsa, bağlantı uzun sürmez. Çoğu, Galaxy S23 Ultra’nın bu sorunu yaşayan tek cihaz olduğunu ve evlerindeki diğer cihazların sorunsuz çalıştığını söylüyor.
Hakim olan teori, bu sorunun yalnızca bir WiFi 6 yönlendiriciniz varsa ortaya çıkmasıdır. WiFi 6 veya 802.11ax, yeni nesil bir kablosuz teknolojidir ve herkesin WiFi 6 yönlendiricisi olmadığını söylemeye gerek yok. Birçoğunun hala daha eski standart yönlendiricileri varken, bazı kullanıcıların daha yeni WiFi 6E teknolojisine sahip yönlendiricileri var.

WiFI 6’yı ve WPA3 şifreleme protokolünü devre dışı bırakmak, bazı kullanıcılar için sorunu çözdü. Fabrika ayarlarına sıfırlama, bazı Galaxy S23 Ultra sahipleri için sorunu da çözdü. Bir kullanıcı rastgele MAC adresini devre dışı bırakmayı ve telefon MAC’ine geçmeyi önerdi.

Görünüşe göre Samsung sorunun farkında ve bir düzeltme üzerinde çalışıyor. Görünüşe göre bir Samsung temsilcisi, bir Reddit kullanıcısına bir sonraki güncellemenin sorunu çözeceğini söyledi. Güncelleme geldiğinde, Galaxy S23 Ultra’yı erken benimseyenler iade penceresinin dışında olacak. Dolayısıyla, bunun kalıcı bir sorun olduğu ortaya çıkarsa, ki bu pek olası değildir, en iyi bahis, bir garanti talebinde bulunmak olacaktır.

Android Merkezi yazar Andrew Myrick, sorunu Galaxy S23 Ultra’da yaşadığını ve Şubat 2023 güncellemesi durumu bir ölçüde iyileştirmiştir.

Sorunun tam olarak kaç ünitede olduğu net değil, ancak bazı kullanıcılar sorunu birden fazla ünitede gördüklerini söylediği için sayı küçük görünmüyor. Şimdilik, Galaxy S23 Ultra alıcıları mobil verilere güvenmek zorunda kalacak.

Yeni telefonlarda genellikle hatalar olur, bu nedenle bu sıra dışı bir şey değildir ve Galaxy S23 Ultra’nın en iyi telefonlardan biri olmasını engellemesi pek olası değildir. yılın en iyi telefonları.telefon-1