Karar şurada: Karınca Adam ve Yaban Arısı: Quantumania kokulu! Bu, hem Rotten Tomatoes’da ona toplu olarak kötü bir puan veren eleştirmenlere hem de 31. MCU filmine Cinemascore aracılığıyla düşük bir B notu veren hayranlara göre (Marvel filmleri genellikle “A” aralığında notlar alır, bu nedenle bir B onlar için çok kötü).

Ama üçüncü Ant-Man filmi ne kadar kötü? Gerçekten berbat pek çok Marvel filmi yok, ancak 15 yıl sonra, herhangi bir stüdyonun ara sıra pislik yapmaması imkansız. kullanma Çürük domates rehberim olarak, nerede olduğunu belirlemek için en kötü MCU filmlerini sıralıyorum kuantum sona erecek ve filmin galasından bu yana pek çok sinemaseverin sorduğu soruyu yanıtlayacak: Bu, şimdiye kadarki en kötü MCU filmi mi?

Not: Sony’nin Spider-Man yan ürünleri, Marvel Başkanı Kevin Feige’in yaratıcı katkısı olmadan yapılmış sayılmaz. Aksi takdirde bu liste Venom ve Venom: Let There Be Carnage gibi Sony filmlerinden başka bir şey olmazdı.

5. İnanılmaz Hulk (%68)

En kötü beşinci MCU filminin hiç de fena olmadığı, Marvel’ın çıktılarının yüksek kalitesi hakkında çok şey söylüyor. Aslında, tamamen sorun değil ve bunda yanlış bir şey yok. Ang Lee’nin suçlu olarak hafife alınan 2003 filminden sonra bir Hulk filmindeki bu ikinci girişim Hulk Hulk öfkesine bir çare bulmaya çalışan yeni bir Bruce Banner’ı (Edward Norton, hâlâ Marc Ruffalo ve Eric Bana’dan daha iyi) görüyor. Yol boyunca, benzer gama destekli yetenekleri bir tedavinin anahtarı olabilecek yeni bir tehdit olan The Abomination (Tim Roth, kötüyü oynamakta çok iyidir) ile karşılaşır.

Yeni bir çığır açmazken, İnanılmaz Hulk Norton’un karizmatik performansı ve Betty Banner’ı oynayan Liv Tyler ile olan inanılmaz kimyası sayesinde eğlenceli bir yolculuk yapıyor. Evet, CGI biraz riskli ve zirveye ulaşan savaş, bir çizgi roman filmindeki diğer tüm son düellolar gibi, ancak İnanılmaz Hulk ilk eleştirel karşılamanın önerdiğinden daha iyi bir film.

4. Thor: Karanlık Dünya (%66)

Thor, Thor: The Dark World'de elflerle savaşıyor.

Thor: Karanlık Dünya neredeyse hiç itibarı olmadığı kadar kötü bir itibarı da yoktur. Unutulabilir olması lanetliydi ve buna gerçekten karşı çıkamam. Büyük ölçüde sudan çıkmış balık önermesine ve Hemsworth’ün karizmasına dayanan ilk Thor olaylarının ardından, devam filmi Thunder God’ın hem Asgard’da hem de Londra’da kadim bir elf ırkıyla mücadele ettiğini görüyor. Enchantress veya Absorbing Man gibi kayda değer düşmanlarla savaşmak yerine Thor, diğer tüm çizgi roman filmlerindeki diğer tüm kötü adamlara benzeyen Malekith’i yenmekle görevlendirilir (cidden, Justice League’in Bozkırkurdu ile kardeş olabilir ve bu iyi bir şey değil) şey).

ben kahraman Karanlık Dünya yıllarca itibar görmedi, ancak ikinci bir yeniden izlemede, şaşırtıcı bir şekilde korkunç olmadığını keşfettim. Bu düşük bir çıta ve belki de Sony’nin Spider-Man spinoff’ları gibi morbius bana bir süper kahraman filminin gerçekten ne kadar kötü kokabileceğine dair bir tat verdi, ama Karanlık Dünya Cazibesi var, bunların başında Portman’ın Jane Foster’ı geliyor; Rene Russo’nun filme dramatik bir ağırlık kazandıran Freya’sı; ve ciddi popo tekmeleyen Jamie Alexander’dan Sif. kadınları Karanlık Dünya onu çoğu DCEU filminden daha iyi yapan tamamen izlenemez hale gelmekten kurtarın.

3. Thor: Aşk ve Yıldırım (%63)

Love and Thunder'da Thor ile Mighty Thor rolünde Jane.

Bekle, başka Thor film? Taika Waititi’nin Thunder God’ın franchise sorunlarını çözdüğünü sanıyordum. RagnarokAsgard’ın çoğunu öldüren, Thor’a harika bir saç kesimi yapan ve kendini fazla ciddiye almayan? Eh, yaptı, ama bu başka bir sorun yarattı: yönetmenlik fazlalığı. Love and Thunder’ın sorunları, Dördüncü Aşama’nın ana sorununu temsil ediyor: yönetmenlerin istediklerini yapmak için çok fazla güçleri vardı.

İle Aşk ve Gök GürültüsüWaititi sadece bir düzgün devam filmi değil, üç vasat film yaptı: Galaksinin Koruyucuları 2.5 Thor’un fiili liderleri olduğu, yönetmenin önceki çalışmalarında görülen sıra dışı mizahı çeken çılgın bir romantik komedi ve Jane’in kendisini ele geçirdiği bir kanser hikayesi çok Cidden. Sonuç, hiç çalışmayan bir ton karmaşasıdır. Ne hakkında unutulmaz Aşk ve Gök Gürültüsü Waititi sakinleşip odaklanacak bir şey seçseydi, bu harika bir MCU filmi olabilirdi. Bunun yerine, Portman’dan Jane Foster’ın kahraman yolculuğu boşa gitti ve Christian Bale’in zorlayıcı kötü adamı Tanrı Kasabı Gorr tamamen boşa gitti.

2. Karınca Adam ve Yaban Arısı: Kuantumani (%48)

Kang, Ant-Man and the Wasp: Quantumania'da bir savaş alanında yürüyor.

Eğer Aşk ve Gök Gürültüsü‘in en büyük günahı, çok fazla fikri olması ve bunların hiçbirini tamamlamaya yetecek kadar disipline sahip olmamasıydı. kuantum‘in başlıca kusuru, yanlış mülkle çok fazla şey yapmaya çalışmasıdır. İlk iki Ant-Man filminin güler yüzlü, düşük riskli havasından vazgeçerek, kuantum sıradan bir kahramanı ve ailesini, George Lucas’ın yıllar önce Marin County çöplüğüne attığı eski bir Star Wars senaryosundan alınmış gibi görünen yüksek riskli bir komploya itiyor.

Eksiklerini uzun uzun yazdım. kuantum, bu yüzden filmin dünya inşa etme ve franchise genişletmenin seyircinin keyfi pahasına nasıl olabileceğini gösterdiğini belirteceğim. Marvel, üçüncü Ant-man filmiyle bir hikaye anlatmayı unutmuş gibi, hatta insanların karakteri daha en başından neden beğendiğini. Bunun yerine, tamamen Kang’ı Thanos düzeyinde büyük bir kötü olarak inşa etmeye odaklanılıyor ve bunu doğru bile yapmıyor. Bir karınca sürüsüne yenik düşen bir insan nasıl samimi olabilir? Thanos, Kang’ın kıçını bir kalp atışında boğardı.

1. Marvel’in Ebedileri (%47)

Marvel's The Eternals oyuncu kadrosu.

neden dünyadaydı Ebediler hatta yapıldı mı? Karakterler, çizgi roman hayranları arasında bile hiçbir zaman popüler olmadı. Çoğu, diğer, daha iyi kahramanların ve kötü adamların unutulabilir kopyalarıydı ve arka plan hikayeleri en iyi ihtimalle dolambaçlıydı. Marvel Studios’u başından beri takip edenler bilir Feige başlangıçta yapmak istedi İnsanlarda uzun metrajlı film olarakancak bu mülk alındı ​​​​ve eğlenceli bir şekilde berbat bir mini diziye dönüştürüldü ve bu yüzden yapmaya karar verdi. Ebediler yerine.

Büyük hata? Bu karmaşık. Rağmen Ebediler herhangi bir MCU filmi arasında en zayıf eleştiriyi aldı, en kötüsü değil. Bu sadece en delik Şimdiye kadar yapılmış bir Marvel filmi. Çok uzun, enerji zar zor orada ve karakterlerin hepsi kendilerinden, birbirlerinden ve benimsedikleri ana dünyalarından kopmuş görünüyor. Yönetmen Chloe Zhao çarpıcı bir çekimin nasıl besteleneceğini biliyor ama malzemeyi fazlasıyla ciddiye alıyor. İzleyiciler evrenin kaç tane uzun süreli fotoğrafını çekebilir? Sonuç, güzel görünen ama boş hissettiren bir Marvel filmi. Bu kadar yetenekli bir oyuncu kadrosunun (Barry Keoghan! Angelina Jolie! Brian Tyree Henry!) boşa gitmesi bir suç.
genel-19