Maxim Gorshenin’in Telegram kanalında, yerli Elbrus-8C işlemci tabanlı bir bilgisayarın yeteneklerini gösteren yeni bir video yayınlandı. Bu montaj, alternatif SSCB Atom Kalbi hakkında yakın zamanda piyasaya sürülen aksiyon oyununu başlattı. Genel olarak, deney başarılı sayılabilir, ancak bazı noktalar vardır.


Kaynak: Mundfish

Elbrus-8C’nin 28 nm işlem teknolojisi kullanılarak üretilmiş 8 çekirdekli bir işlemci olduğunu unutmayın. Kendi mimarisini kullanır, bu nedenle oyunu çalıştırmak için Lintel ikili tercümanının kullanılması gerekiyordu. Sistem gereksinimlerinde oyunun minimum seviyesi Intel Core i5-4460 veya AMD Ryzen 5 1600 olarak geçiyor. Oyunun lansmanını içeren video burada.

Gorshenin, montajda bir AMD Radeon Pro WX 3200 ekran kartı ve 32 GB RAM kullandı. Tüm bunlar Windows 10 altında çalıştı. Oyun, Full HD çözünürlükte pencereli modda 30 FPS’nin altında bir kare hızında çalışabiliyordu. Aynı zamanda işlemci neredeyse% 100 yüklendi, bu da ikili çevirmenin çalışmasıyla açıklanabilir.

Yorumlarda kullanıcılar Elbrus-16C kullanılmasını önerdiler ancak blog yazarının böyle bir işlemciye sahip olup olmadığı bilinmiyor. Ayrıca bunun, oyunun piyasaya sürülmesinden birkaç gün önce sızdırılan geliştirici sürümü olduğunu unutmayın. Görünüşe göre bu, Kasım 2022’de gazetecilere gösterilen montaj. Yayın sürümünün ne kadar iyi çalışacağını henüz söylemek zor, çünkü Denuvo tarafından korunuyor ve Elbrus ile bir PC’de çalışması pek mümkün değil.

Oyunun kendisi Rusya ve BDT’de VK Play sitesinde mevcuttur. Diğer ülkelerde Steam üzerinden satın alınabilir.genel-22